Gamer Lifestyle r.

Powstaje fanowski Half-Life 3

Pierwszy fanmade Half-Life 3 pochodzi z Indie dev Blendo Games i można w niego zagrać już dzisiaj! Wszystko przez wstawiony scenariusz Marca Laidlawa. Nazwał to "fanowską historią", ale okazało się, że to historia Half-Life 2: Episode 3.

Wydawało się, że będziemy mogli zagrać w kolejną produkcję Valve, czyli jej redefinicję. Nawet jeśli nie graliśmy w produkcje Valve, to możemy sobie wyobrazić, jak wyglądałaby słynna “trójka”. Wielkie gratulacje! Jeśli chcecie więcej przeczytać o historii Marca, to zapraszam tutaj:

Valve potrafi liczyć tylko do dwóch

Przyjęcie Chung w trzeciej opowieści o liście zostało nazwane “Tiger Team” i jest to oczywiście mod do Half-Life 2. Dostał kilka zgłoszeń, ale przez to, że Valve na 100% nie zrobi HF 3, to gra zostanie, tylko pod inną nazwą. Samego moda pobierzemy z tej strony (klik!). Jak go zainstalować?

Instalacja

  1. Rozpakuj plik w tym folderze: steam\steamapps\sourcemods.
  2. Zrestartuj Steama.
  3. Tiger Team pojawi się w Twojej bibliotece. Uruchom go!
  4. Windows spyta o instalację Source SDK Base 2013 Singleplayer. Waży około 8 GB. Zainstaluj to.
  5. Po instalacji uruchom Tiger Team.

Dezinstalacja

  1. Przejdź do folderu: steam\steamapps\sourcemods.
  2. Usuń folder Tiger Team.

Same osiągnięcia Blendo Games są duże – Atom Zombie Smasher, Quadrilateral Cowboy, Gravity Bone czy Thirty Flights. Bardzo ciekawe gry, którym poświęciłem swoją uwagę. Jest to poważna próba odkrywania tej historii lub czegoś bardziej dziwnego i abstrakcyjnego. Poza grą na stronie autorów możemy znaleźć też historię Marca bez odwróconych imion czy więcej ciekawych historii. Co sądzicie?