Gamer Lifestyle r.

Najlepsze darmowe gry na PC!

Zamiast piracić kolejne produkcje, lepiej sprawdźcie ranking najlepszych darmowych gier na komputery. Są ich dziesiątki i czasami wręcz trudno sobie wyobrazić powód, dla którego ich twórcy postanowili swoją pracę udostępnić za darmo.

1. Tera Rising

tera rising

Tera to standardowy koreański MMORPG, ale wyróżnia się na plus non-targetowym systemem walki, łączonymi skillami oraz globalnym systemem politycznym.

2.Aion

aion

To MMO ma świetną reputację jako najlepsza darmowa gra do PvP. Nie ma tu żadnych płatnych subskrypcji, poziomów konta ani wymagań kupna.

3. Blade & Soul

blade and soul

Jakbyście byli zmęczeni Terą, to gorąco polecam B&S. Jest to lepszy, bardziej dopracowany i zdecydowanie ładniejszy następca tego tytułu. Posiada dość unikatowy system ulepszania broni, więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

4. The Mighty Quest for Epic Loot

mighty

Jedna z dwóch gier F2P Ubisoftu. Zadaniem gracza jest budowa zamku pełnego pułapek, bezpiecznego na tyle, żeby ochronić złoto schowane w skarbcu. To zdecydowanie jedna z tych “innych” gier. Jak na razie The Mighty Quest for Epic Loot dopiero wyszło z zamkniętej bety, więc prace są dalej w toku.

5. World of Tanks

wot

W kwestii gier wojennych WoT to zdecydowany król. Chyba żaden inny tytuł nie oferuje aż tak szerokiego zakresu dostępnych pojazdów… Jeśli lubisz jeździć w metalowej puszce rozsadzającej pobliskie miasta to ta gra jest właśnie dla Ciebie – w końcu z jakiegoś powodu World of Tanks dorobiło się 70 milionów zarejestrowanych graczy.

6. Guild Wars 2

guild wars 2

Druga część serii spod szyldu studia ArenaNet. Gra od niedawna przeszła na model F2P, co nakłada pewne ograniczenia, jednak nie przeszkadzają one w normalnym graniu. Ogromne, barwne lokacje w klimatach fantasy i wiele klas oraz ras to główne zalety tego tytułu. Przymusowa pozycja każdego fana MMO.

7. Smite

smite

Każdy zna League of Legends i Dotę, ale kto słyszał o Smite? Jest to darmowa gra typu MOBA, w której główne role odgrywają starożytni bogowie. Tym, co wyróżnia ten tytuł spośród całej reszty, jest perspektywa, która sprawia, że rozgrywka nudzi się zdecydowanie wolniej.

8. Hawken

hawken

Hawken to strzelanka pełna mechów, która zapowiadała się na kolejną grę z wyższej półki, a potem nieco jednak zawiodła oczekiwania graczy. Nie zmienia to faktu, że mimo wszystko warto poświęcić na nią trochę czasu. Od niedawna dostępna jest także na Steamie.

9. Planetside 2

planetside2

O ile nie przepadam za strzelankami, o tyle ta jest zdecydowanie moją ulubioną grą tego gatunku. Walka w stylu sci-fi rozgrywa się na ogromnych, otwartych mapach, w dodatku niedawno dodano możliwość budowania struktur. Zdecydowanie polecam.

10. Path of Exile

poe poe2

Brakuje nam tu jeszcze jakiegoś grindowania, więc prezentuję Wam Path of Exile. Samo drzewko umiejętności powinno skłonić Was do sprawdzenia tej gry, nie wspominając już nawet o różnorodności przedmiotów i łączenia ich. Godny, darmowy następca Diablo.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]