r.

Muzyka podczas grania w LoL-a #2 Mieszanki rocka

Muzyka na SR, chociaż dobra, może się znudzić. Wtedy sięgamy po Spotify bądź YT, aby rozwiązać ten problem. Przedstawiamy kilku kolejnych autorów, których utwory mogą Was zachwycić i zapomnicie o starej muzyce Riotu!

Ostatnio graliśmy razem w towarzystwie muzyki elektronicznej – jeśli akurat nie mogliście nam towarzyszyć, to zapraszam do poprzedniej części tej serii:

Dziś natomiast chciałabym się z Wami podzielić muzyką zaliczającą się do szerokopojętego rocka. Znajdziecie tu zarówno te znane, jak i mniej popularne tytuły. Skończmy jednak te zbędne wstępy i przejdźmy do rzeczy!

 

Rap rock

Zacznę od gatunku, który niekoniecznie wszystkim odpowiada, ale jednocześnie chyba każdy kojarzy głównego jego przedstawiciela – czyli Linkin Park. Jak nazwa wskazuje, muzyka tego rodzaju – poza wstawkami typowo rockowymi – zawiera elementy rapu, które przeważnie dotyczą zwrotek. Oto kilka przykładów właśnie od LP:

1. Linkin Park – Numb

2. Linkin Park – The Catalyst

3. Linkin Park – Faint

Chciałabym również polecić nieco mniej znany w Polsce zespół, a już typowy dla tego gatunku: Hollywood Undead. Istnieje on już 10 lat, a mimo wszystko nadal nie jest szczególnie kojarzony. Co ciekawe, na każdym koncercie członkowie HU noszą specyficzne maski.

1. Hollywood Undead – Dead Bite

2. Hollywood Undead – Hear me now

 

Elektro rock

Również nie uchodzi za klasyczny gatunek rocka, ale – moim zdaniem – wręcz idealnie nadaje się do gier! Niesamowicie energetyczna muzyka i wręcz zmuszająca do odpalenia kolejnego meczu!

Przedstawiam zatem dwie chyba najbardziej znane piosenki już mniej popularnego zespołu: Celldweller. Choć oficjalnie zalicza się go do rocka industrialnego, to jednak przedstawione utwory pozwoliłam sobie dodać przy okazji omawianej mieszanki:

1. Celldweller – Eon

2. Celldweller – So long sentiment – nieco wolniejsza piosenka, ale – przynajmniej dla mnie – idealna wtedy, kiedy mam nieco gorszy humor, a akurat próbuję odreagować to w grze

Prezentuję również inny zespół z tego gatunku, który swoją karierę rozpoczął jako zwykła grupa szkolnych muzyków – Blue Stahli.

1. Blue Stahli – ULTRAnumb

2. Blue Stahli – Anti You

 

Pop rockowy

Pop rockowy to zdecydowanie delikatniejszy rodzaj muzyki. Piosenki mają wpadającą w ucho melodię, ale jednak opierają się na instrumentach charakterystycznych dla rocka – gitarach elektrycznych i perkusji. Jednym z wartych uwagi zespołów jest The Veronicas – tym razem z damskim wokalem.

1. The Veronicas – Untouched


2. The Veronicas – Lolita

Warto też przypomnieć zespół niesamowicie popularny pod koniec lat 90 oraz na początku XXI wieku. Na pewno wielu z Was kojarzy go z dzieciństwa. O kim mowa? O – wtedy nieco kontrowersyjnym – t.A.T.u. Pominę jednak te najbardziej znane utwory typu “Ya soshla s uma”.

1. t.A.T.u. – Fly on the wall

2. t.A.T.u. – White Robe

 

Na dziś to już wszystko, drodzy Przywoływacze. Jak Wam się podoba rock w połączeniu z innymi gatunkami muzycznymi? A może polecicie coś jeszcze?

Powodzenia na Fields of Justice w rytmach rockowych mieszanek!