Gamer Lifestyle r.

iPhone X – nowe dziecko Apple

"Naszym celem od samego początku było stworzenie iPhone’a, który cały będzie ekranem. Samym przeżyciem. Nieprzerwanym strumieniem wrażeń" - tak właśnie Apple przedstawia swój nowy produkt - iPhone X. Czy jest godny uwagi? Z pewnością!

“On nie ma ekranu. On jest ekranem” – iPhone X jest urzeczywistnieniem tej wizji. Powitaj przyszłość! Wiele wypowiedzi w jednym czasie. Dyskusje są praktycznie na każdych forach technologicznych. Co w nim takiego doskonałego?

Iphone X – z Androida się wyrasta

Stylowe przedstawienie za pewną sumkę. Wersja 64 GB – 4979 zł, a wersja z 256 GB – 5729 zł. No tak… Przystępne ceny i dopasowane do Polski (hora curka). W przedsprzedaży od 27 października! Dostępny od 3 listopada. Ale co ma takiego zachwycającego w sobie?

Ekran

Jest to ekran Retina (nazwa marketingowa) – wyświetlacz, który jest montowany w produktach firmy Apple. Charakteryzuje się wysoką gęstością pikseli na cal, wynoszącą w teorii co najmniej 300 ppi. Tak wysoka wartość sprawia, że ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec pojedynczego piksela. Po raz pierwszy pojawił się w smartfonach iPhone 4, gdzie gęstość pikseli wynosiła ok. 330 ppi.

Serce

Stoi on na iOS-ie 11 i napędzany jest procesorem hexa-core, A11 Bionic, M11. Jest wersja z 64 GB i 256 GB pamięci wewnętrznej! Dodatkowo 3 GB RAM. Bateria ma wystarczyć na 2 godziny dłużej niż w iPhone 7. Sam procesor ma 4 rdzenie dbające o energooszczędność w całkowicie nowym CPU, które są do 70 procent szybsze niż w procesorze A10 Fusio i 2 rdzenie zapewniające wydajność nawet o 25% większą.

Design

Wygląda świetnie. Jak telefon dla typowego człowieka z wyższej sfery. Wymiary to: 143,6 x 70,9 x 7,7 i waży 174 g. Baterię możesz uzupełnić, korzystając ze stacji i podkładek do ładowania bezprzewodo­wego, które znajdziesz na całym świecie – w hotelach, kawiarniach i na lotniskach.

Aparat

Filmy zachwycają! 4K – 60fps, 1080p – 60fps, 720p – 30fps, slow motion: 1080p@240fps, OIS, Time-laps. Brzmi pięknie, prawda? Mamy też kamery i czujniki, na których opiera się działanie Face ID. Oba tylne aparaty mają optyczną stabilizację obrazu i szybkie obiektywy, dzięki którym zrobisz fantastyczne zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu.

Animoji

Interaktywne emotki. Z tego najwięcej osób się śmiało, ponieważ możemy wcielić się np. w kotka, robota czy.. Kupę. Sama prezentacja nawet się udała (mimo faila z Face ID, który nie rozpoznał twarzy).

Oczywiście iPhone X, ponieważ X oznacza Xiaomi.