r.

IEM 2016 – jak szybko zniknęły bilety?

Zapewne część z Was wybiera się na IEM i ma już bilety. A czy wiecie, jak szybko takie wejściówki się wyprzedały?

W ostatnich latach w Polsce wzrosło zainteresowanie e-sportami, a YouTuberzy rozwijali swoje kariery w zastraszającym tempie. IEM to impreza, na której fani mają okazję spotkać zarówno tych pierwszych, jak i tych drugich. W momencie ogłoszenia sprzedaży biletów czuje się ten dreszczyk emocji – i nie chodzi tu tylko o same przeżycia związane z samym eventem! Rzesze fanów w całej Polsce oblegały strony internetowe sprzedające bilety oraz punkty stacjonarne. Pierwsza tura sprzedaży była w styczniu i bilety rozeszły się w kilka minut. Zostały jednak pojedyncze sztuki biletów na piątek, sobotę i niedzielę, jednak o karnecie trzydniowym można było zapomnieć!

Bilety na IEM wyprzedane!

Wczoraj (11 lutego) o godzinie 16:00 organizatorzy wypuścili kolejną serię biletów, która zniknęła w… kilkanaście sekund! Zapewne wiele osób jeszcze przed czasem czekało w domach i spamowało F5 na TicketPro na podstronie IEM. Pozostali nie mogli albo nie chcieli kupować ich przez Internet i udali się do oficjalnych punktów w Empiku czy Saturnie. Sam byłem jedną z takich osób, kolejka zaczęła się ustawiać kwadrans przed czasem i te osoby dostały swoje bilety; był jednak ktoś, kto przyszedł punktualnie o 16 i dla niego już brakło! Osoby kupujące przez Internet również miały problem, nawet jeśli się nie spóźniły. Tym razem wejściówek nie było wiele i rozeszły się w kilkanaście sekund! Wygrał ten, kto ma szybki komputer i potrafi klikać. Pozostają jedynie warianty Premium.

Jeśli nie udało się Wam kupić biletów, zawsze zostaje czekanie w kolejce bezpłatnego wstępu. W tym wypadku potrzeba naprawdę dużej cierpliwości i oczywiście czasu! Najlepiej zjawić się wcześniej, zająć sobie miejsce i liczyć na dobrą pogodę, ale też przygotować się na niespodziewany deszcz. Starsi uczestnicy być może znajdą podobieństwo do kolejek, które były codziennością za komuny. Nie warto jednak tracić wiarę, bo część osób rezygnuje i kolejka się regularnie zmniejsza!

iem

Udało Wam się dostać bilet? Byliście na IEM-ie w poprzednich latach, czy może będzie to Wasz pierwszy raz? Którą grę jedziecie oglądać? Albo z którym YouTuberem chcielibyście się spotkać? Dajcie znać w komentarzach! 🙂

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]