Gamer Lifestyle r.

How2Horror: Creepypasty

A więc lubicie się bać, hę? Albo kiedy chociaż dreszczyk po plecach przechodzi? W takim razie pewnie spotkaliście się już z jakąś creepypastą, czyli historyjką krążącą po sieci, mającą na celu przestraszenie czytelnika, a przynajmniej wywołanie u niego uczucia niepokoju. Popularność horrorów pokazuje, że ludzie lubią podnieść swój poziom adrenaliny przed ekranem, więc poniżej prezentuję parę z najpopularniejszych past od powstania internetu.

UWAGA! Creepypasty często są krótkie, ale na niektóre należy zarezerwować trochę czasu.

Jeff the Killer

Zdecydowanie numer jeden ze względu na popularność. Nawet, jeżeli ktoś nie słyszał o samej paście, tak obrazek na podstawie której powstała, na pewno rzucił Wam się w oczy.

Historia o psychopatycznym zabójcy to dość oklepane zjawisko, ale tutaj działa dodatkowy czynnik wyjątkowego niepokoju, pojawiający się podczas czytania i zobaczenia wyobrażenia tytułowego Jeffa. Lubicie historie o psychopatach? To na pewno coś dla Was.

Zainteresowani? Całą pastę przetłumaczoną na język polski znajdziecie tutaj: klik! A oryginał tutaj: klik!

Oczywiście nie może zabraknąć “zdjęcia pamiątkowego” Jeffa:

Bu

Ben Drowned

Pasty z gier były kiedyś dość popularne (Lavender Town, Lost Silver), ale to Ben Drowned z Zeldy zdobył największą popularność. Kojarzycie Legend of Zelda? Tak, w tym roku wyszła nowa część, ale czy mieliście okazję zagrać w starsze części, na przykład Ocarina of Time albo Majora’s Mask? Kiedyś te gry wyznaczały w pewien sposób standard, dzisiaj są klasyką. No i jak to z klasyką bywa, ludzie zaczęli tworzyć różne historie fanowskie na ich temat.

Tutaj! znajdziecie całą historię po polsku, ale GORĄCO POLECAM obejrzenie filmu na youtube: klik! Trwa ponad godzinę, ale głos lektora stwarza niesamowitą atmosferę.

BEN.jpg

Slender Man

Chyba nie ma już osoby, która nie słyszała Smukłym Człowieku. Wszystko za sprawą gry z 2012 roku, Slender: The Eight Pages, w której gracz musi zebrać jak najwięcej (z ośmiu) kartek, zanim dopadnie go tajemnicza postać.

Slender Man nie jest creepypastą samą w sobie, ale związane jest z nim parę historii i zdjęć. Osobno niewiele znaczą, ale jeśli poszukacie informacji na własną rękę, cała otoczka wokół mistycznej postaci staje się coraz bardziej sensowna i przerażająca.

Na przykład, na Youtube w 2009 roku powstało konto MarbleHornets, na którym zaczęły pojawiać się “wpisy” z rzekomych spotkań ze Slender Manem. Tutaj! znajdziecie link do całej playlisty z wpisami opatrzonymi polskimi napisami.

Co do tej pasty, zachęcam do samodzielnego szukania porozrzucanych informacji o Slenderze, działa to lepiej na wyobraźnię niż zwykłe opowiadanie.

To tylko parę z wielu znanych creepypast, znaleźliście tutaj swoją ulubioną? Jeśli nie, wspomnijcie o niej w komentarzu!