Gamer Lifestyle r.

Exit Hero – telewizja, pączki z dziurką i zombie

Zombiekalipsa to wciąż chodliwy chodliwy temat wśród twórców gier. Tym razem, wcielimy się w rolę ochroniarza, który ratuje pracowników biurowca, w jakim pracuje. Exit Hero to bardzo udana mieszanina klasycznego Snake i dużej ilości zombie.

Bohater gry to wyluzowany ochroniarz. Na co dzień, szczęśliwy z możliwości codziennego relaksu w swojej kanciapie. Telewizja, kawka, pączki z dziurką, czego chcieć więcej? Pewnego dnia sielankę przerywa inwazja zombie. I mimo super, funkowej muzyki w tle, życie pracownika ochrony zmienia się w prawdziwy koszmar. Słysząc nieumarłych śmiałek chwyta ostatniego pączka i wybiega ze swojego małego królestwa, aby nieść pomoc innym…

Przygodę zaczynamy od wpisania swojego imienia w przeznaczonym do tego polu. Kolejny ekran to menu główne, z poziomu którego możemy sprawdzić nasze osiągnięcia, wydać nasze pieniądze (mikropłatności), zdobyć zabawkę z maszyny lub po prostu rozpocząć grę.

EXIT HERO 1

Każdy poziom to inne piętro biurowca. Zawsze zaczynamy od wyjścia z windy i przejścia do trójwymiarowego pokoiku, podzielonego szachownicą kafli podłogowych. Na każdej planszy znajdziemy kilku pracowników oraz krwiożercze zombie. Każdy bohater stoi w miejscu i czeka na ratunek, tylko nieumarły wymachuję rękami, próbując złapać naszego rycerskiego ochroniarza. Wykonując palcem gest “swipe” wybieramy kierunek ruchu po szachownicy. Podwójne wykonanie wyżej wymienionego gestu poskutkuje przyśpieszeniem naszej postaci. Naszym zadaniem jest przebiec przez pola tak, by złapać wszystkich ludzi nie dając się przy tym złapać zombie. Stwór wymachuje rękoma w taki sposób, że może nas złapać tylko wtedy, gdy znajdujemy się na sąsiednim polu. Należy więc obserwować, w którą stronę jest odwrócony. Kiedy wszystkich uratujemy, biegniemy w kierunku drzwi i następnie wpuszczamy ocalałych do windy.

Z każdym poziomem, nieumarłych przybywa. Coraz trudniej omijać zombie i ratować ludzi. Warto też pamiętać o tym, że im szybciej wyprowadzimy ocalałych, tym większa szansa na super nagrodę w postaci kluczy. Wymienimy je na kulki z nowymi bohaterami, które “wypluje” dla nas zabawkowy automat.

Exit Hero to świetne połączenie dynamicznej skradanki z klasycznym Snake’em. Klimatyczna grafika trójwymiarowa i funkowa muzyka super się ze sobą komponują. Jeżeli lubicie gry zręcznościowe z zombie i pączkiem w roli głównej, to ten tytuł wam się spodoba. Tytuł jest dostępny na androida i ios.

 

SKLEP PLAY       APP STORE

 

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]