Gamer Lifestyle r.

Darmowe gry na Steam, w które warto zagrać

Czy lubicie dobrą rozgrywkę i niewydawanie na gry dużej ilości pieniędzy? Z pomocą przychodzi Steam i jego bogata biblioteka darmowych gier.

Darmowych gier na Steam jest wiele i nie sposób jest je wszystkie wymienić i pokrótce opisać, dlatego więc w tym artykule wybiorę i opiszę ciekawsze propozycje.

1. Dota 2

Znana MOBA stworzona przez Valve Corporation. Cel gry jest prosty – z pomocą swojej drużyny zniszczyć główny budynek w twierdzy przeciwnika. MOBA ta może poszczycić się  dużą ilością zróżnicowanych bohaterów, ładną oprawą graficzną oraz złożonością rozgrywki. Choć została wydana w 2013, nadal ma dużą rzeszę fanów. Jest bardzo ciekawą alternatywą, jeśli chcemy spróbować czegoś podobnego do LoL-a.

2. Paladins

Paladins to darmowy FPS z elementami MOBA od Hi-Rez Studios. Charakterystycznym elementem tej produkcji jest brak możliwości zmiany bohatera podczas rozgrywki oraz system kart. Wpływają one bezpośrednio na umiejętności bohatera i rozgrywkę. Gra znajduje się w fazie beta. Najświeższe informacje dotyczące tej produkcji znajdziecie pod tym linkiem: https://how2play.pl/paladins/

3. Team Fortress 2

Team Fortress 2, choć jest starą grą, to nadal popularną. Stworzona została w 2007 roku przez Valve Corporation.  Cechuje się ciekawą i oryginalną grafiką. Dodatkowym plusem jest możliwość zdobycia skrzynek i przedmiotów podczas rozgrywki, przedmioty te wpływają na statystyki postaci.

4. Super Crate Box

Super Crate Box  jest to platformówka od Vlambeer. Rozgrywka polega na tym, aby przeżyć jak najdłużej. Przeszkadzają nam w tym pojawiający się przeciwnicy, a my do dyspozycji dostajemy losową broń. Bardzo dobra propozycja na zabicie czasu.

5. How do you Do It?

How do you Do It? to bardzo nietypowa gra strworzona przez małą grupę osób, w skład której wchodzą: Nina Freeman, Emmett Butler, Decky Coss oraz Joni Kittaka. W grze wcielamy się w jedenastoletnią dziewczynkę, której mama wyszła do pracy. Dziecko podczas nieobecności rodzicielki próbuje za pomocą lalek odkryć, jak działa stosunek płciowy.

6. Path of Exile

Path of Exile to dosyć znany hack and slash od Grinding Gear Games. RPG ten osadzony został w świecie dark fantasy z bardzo rozbudowanym drzewkiem umiejętności. Jeśli ktoś nie chce kupować Diablo, to Path of Exile jest bardzo dobrą alternatywą.

7. Depression Quest

Depression Quest to kolejna nietypowa produkcja na tej liście. Gra wydana przez The Quinnspiracy pozwala nam spojrzeć na świat oczami człowieka z depresją.

8. Spooky’s Jump Scare Mansion

Ostatnim na liście będzie słodki horror od Lag Studios pod tytułem Spooky’s Jump Scare Mansion. Gra polega na przejściu tysiąca pokoi. Zaczyna się słodko i niewinnie, ale później jest coraz straszniej. Gra posiada bardzo prostą, lecz ładną oprawę graficzną.

Wymienione powyżej gry to tylko kropla w morzu darmowych gier na Steam. Pełną listę pozycji do darmowego grania znajdziecie pod linkiem. A Wy w jaką bezpłatną produkcje gracie? Pochwalcie się w komentarzach.