Gamer Lifestyle r.

Cho’Gall w grach Blizzarda

Hearthstone i Heroes of the Storm - niby od jednej firmy, a tyle różnic. Niby dwie gry, a tyle podobieństw. Zobaczmy je z bliska!

Z góry uprzedzam, że ten artykuł jest początkiem serii “HS a HotS”, w której opiszę podobieństwa i różnice między postaciami i zaklęciami w obu grach. Ten artykuł będzie jednym z niewielu opisujących zaledwie jedną postać. Seria ta będzie się pojawiała raz na jakiś czas i to do końca naszych dni, bo przecież coraz więcej bohaterów dochodzi do obu gier. Bez zbędnego przedłużania… Zapraszam do lektury!

Czo’Gall

Zaczniemy od Czo’Galla, gdyż łączy w sobie dwie klasy i dwie postacie. Jakim cudem? No Blizzardowi jakoś się udało. Nie będę się rozpisywał na ten temat, bo to po prostu bez sensu. Lepiej żebyście zagrali nim sami. Aktualnie kosztuje on 10.000 złota, czyli należy do najdroższych bohaterów. Plusem jest to, że po zakupie dostajemy Cho i Galla. Dwie postaci w cenie jednej! Bardzo zabawny champion, ale jak możecie się domyślić – poza metą. Wiele osób wychodzi z założenia, że Czo’Gall to bohater, który został stworzony na potrzeby Heroes of the Storm. Nic bardziej mylnego! Czo’Gall po raz pierwszy występuje w grze WarCraft II: The Tides of Darkness. Potem został dodany jako postać w HotS-ie, a następnie jako legendarka do Warlocka w Hearthstone. Przejdźmy w końcu do clou.

Lore

Cho’Galll był pierwszym z ogrowych magów, nowicjuszem w Piątym Kręgu Rady Cienia i przywódcą klanu Młota Zmierzchu. Był on uczniem Gul’Dana, który wyszkolił go w sztukach czarnoksięskich. Cho’Galll, tak jak większość ogrów jego typu, ma właściwie dwa imiona, po jednym dla każdej głowy – Cho i Galll.

Mimo że był on niezwykle potężny, był również niebezpiecznie szalony. Klan, bardziej kult religijny niż plemię, poświęcił się sprowadzeniu apokalipsy. Dzięki swoim wpływom jako wódz i prawa ręka Gul’Dana, Cho’Galll wspierał swego mistrza w tworzeniu Rycerzy Śmierci i Ołtarzy Burz, jak również przemieniał normalne ogry w ogrzych magów.

W wielkim skrócie – potem przez różne wydarzenia zaczął służyć C’Thunowi.

Wszystko o Cho’Galllu: Klik!

Jak wygląda Cho’Galll w oryginale?

cho'gall

 

Dość niewyraźny, bo z Warcrafta 2, który, jak wiadomo lub nie, był RTS-em. Wszystko było małe i widziane z góry.
Mimo tego – widać, że jest dość grubiutki, więc wersja z HotS-a jest do niego bardziej podobna, ale patrząc na lore, art z HS-a wydaje się lepiej go opisywać.

Cho’Galll w Hearthstone

Cho'Gall HS

Niby potężny uczeń Gul’dana, a tu taka lipa. Średnia karta, która nie za często się przydaje. Prawdopodobnie lepiej będzie się spisywać w Dziczy i to za parę lat. Póki co, ma mało zastosowań.
Zawsze możemy go traktować jako minimalnie lepszego War Golema.

Opis:

Ciekawostka: aktor podkładający głos pod Czo’Galla pracuje za podwójną stawkę.

 

 

Czo i Gall w Heroes of the Storm

 

Czo'Gal HotS

Jak już mówiłem – grubasek. Za to jaki waleczny!

Dzięki Heroes of the Storm dowiadujemy się, że to Galll jest złączony z Cho!
Odwieczny dylemat rozwiązany!

CECHA BOHATERA:

Jako Cho Gall jest na stałe złączony z Tobą i musi się udać tam gdzie Ty.

Jako Galll – Twoja głowa znajduje się na ciele Cho.

 

Opis:

Ciało Czo’Galla zamieszkują dwie osobowości: Gall, przebiegły mistrz czarnej magii i zakazanych inkantacji, oraz Czo, który rozwiązuje problemy waląc w nie ile sił. Kiedy działają razem, potężne ataki Czo oraz niszczące zaklęcia Galla wzajemnie się wzmacniają, a wrogowie Czo’Galla gorzko żałują dnia, w którym weszli w drogę temu ogrowi. Dzięki mięśniom Czo i mrocznym mocom Galla, ta dwójka jest gotowa przetoczyć się przez Nexus niczym nawałnica… o ile tylko ustalą razem jakiś plan.

Była z nim związana bardzo fajna promocja.

Losowe osoby dostawały go za darmo. Do tego doszły 2 zadania specjalne. Za wygranie określonej liczby gier, jeżeli posiadało się Cho’Gallla, otrzymywało się pokaźny stosik złota. Jeżeli nie miałeś postaci i rozegrałeś z kimś parę gierek, to dostawałeś bohatera! Podczas trwania tej promocji wzbogacaliśmy się de facto o kilkanaście tysięcy złota [Wliczając cenę postaci]. Po jakimś czasie Blizzard postanowił dać championa wszystkim, którzy oglądali transmisję na Twitchu.

Każdy, kto 27 listopada (piątek) obejrzał finały rozgrywek w Heroes of the Storm, korzystając z konta na Twitchu powiązanego z Battle.netem, otrzymał w nagrodę dostęp do pierwszego bohatera kooperacyjnego, jaki pojawił się w Nexusie!

Warto dodać, że do gry Cho’Gallem wystarczy, by zaledwie jedna osoba go miała!

Jak grać?

chogall-howtoplay

Czo’Gall to niezwykły, dwugłowy bohater dla dwójki graczy. Każda głowa jest kontrolowana przez jednego z nich i posiada własny zestaw zdolności. Głowa Czo kontroluje ruchy Czo’GallaGall pójdzie tam, gdzie skieruje się Czo. Kiedy Czo i Gall przestają się kłócić i zaczynają współpracować, mogą przygotować potężne kombinacje. Jeśli Ty lub Twój znajomy posiadacie Czo’Galla, wybierzcie dla siebie głowę i ruszajcie naprzód, by wspólnie nękać Nexus!

Czo jest wojownikiem, a Gall dalekodystansowym zabójcą – magiem.

Jego wielkim plusem jest to, że jest złączeniem 2 postaci, więc jest bardzo wytrzymały i wszechstronny.
Wielkie plusy to i wielkie minusy. Fakt, że Czo i Gall są złączeni, przeszkadza przy przejmowaniu punktów i taktycznym rozdzielaniu się. Co jak co, ale ci dwaj na pewno będą mieli problemy, by się rozłączyć.

Wszystko o Czo i Gallu w HotS-ie: Klik!

Podsumowując

Jak dla mnie Czo’Gall z Hearthstone’a wygląda bardziej demonicznie i potężnie, a ten z HotS-a, jakby zbyt długo siedział przed telewizorem z pizzą, chipsami i colą.

Poza wyglądem, który odrobinę się różni w każdej z gier, i historią, Cho’Gallle nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. Trochę to smutne, ale są też plusy – możemy poznać różne odsłony tej postaci, a każda mówi nam o nim ciut więcej.

 

A Wy co myślicie o Cho’Galllu?
W której z gier jest lepszy i fajniejszy? 
Dajcie znać w komentarzach!

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]