Gamer Lifestyle r.

5 aplikacji, dzięki którym wyćwiczysz swój mózg!

Dziś, zamiast grać w durne, bezcelowe gierki, pozwólmy naszym mózgom na trochę ćwiczeń. Tak po prostu, dla odmiany.

Wszystkie poniższe aplikacje są darmowe, jednak oferują opcje dobrowolnego płacenia za pewne… udogodnienia.

1. Peak

peak

Platformy: Android/iOS

Peak to bardzo poręczna aplikacja. Zawiera w sobie spory zestaw mini gierek ćwiczących pamięć, zdolności językowe, sprawność intelektualną i umiejętność skupienia się – w sumie jest ich ponad 30, czyli wystarczająco, żeby codzienne łamigłówki nie stały się szybko monotonne. Za £3.99 możemy także wykupić płatną subskrypcję.

2. Elevate

elevate

Platformy: Android/iOS

Na chwilę obecną Elevate stanowi sporą konkurencję dla Peak. Ma dość podobną grafikę i prostotę, przystępne gierki – tutaj jednak możemy się bardziej skupić na zdolnościach matematycznych oraz rozumowaniu. Oczywiście – da się ćwiczyć i inne umysłowe zdolności. Aplikacja zachęca do regularnego logowania się – wtedy monitoruje nasze postępy w kalendarzu i dostosowuje poziom trudności w miarę rozwijania się. I tu także możemy za £5.99 co miesiąc wykupować subskrypcję, która odblokowuje nowe gry i pozwala na granie w nie tak często, jak tylko ma się na to ochotę.

3. Lumosity

lumosity

Platformy: Android/iOS

Weteran w gronie aplikacji na dzisiaj. Tutaj gry do trenowania wszystkich aspektów wmieszane są w codzienny program z obowiązkowym śledzeniem statystyk w celu pokazania nam naszego postępu. Jak wyżej, mamy tu subskrypcję kosztującą £8.99 na miesiąc. W zamian za wyższą cenę, Lumosity umożliwia wtedy używanie swojej strony internetowej na komputerze.

4. Fit Brains Trainer

fit brains trainer

Platformy: Android/iOS

Następna świeża i nowoczesna apka na urządzenia mobilne. Jej atutem jest to, że gry dobierane są na podstawie naszej “inteligencji emocjonalnej” (w skrócie EQ). Dodatkowo, jak zawsze, istnieje opcja subskrypcji za £7.99.

5. Cognito

cognito

Platformy: iOS

Z tych wszystkich aplikacji, Cognito jest najbardziej podobne do faktycznej gry. Opowiada nam coś w rodzaju historii o tajnych agentach i misji szpiegowskiej na zasięg globalny – nie pomijając przy tym żadnych aspektów, które mają wcześniejsze apki. To tylko zachęca do zmagania się z kolejnymi starciami i polepszania swoich wyników. Dodatkowa subskrypcja tylko £5.99.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]