Gamer Lifestyle r.

Kairosoft, czyli o symulatorach słów kilka

Kairosoft to Tokijskie studio produkujące gry na systemy android i iOS, i właśnie o nim dzisiaj macie szansę dowiedzieć się czegoś więcej. Warto.

Kairosoft znany jest głównie ze swoich symulatorów na telefony które dorwać można zarówno w Sklepie Play jak i iOS App Store. Pierwszą grę na zachodzie, Game Dev Story, wydali w grudniu 2010 roku. Aplikacja szybko stała się popularna i swego czasu była najlepiej sprzedającą się grą na iOSa. Od pierwszej premiery Kairosoft przetłumaczył i wydał na angielski rynek ponad 20 tytułów. 

kairo

Od razu chciałabym zaznaczyć, że gry tego studia są płatne, jednak większość z nich posiada swoją wersję Lite, czyli po prostu darmową demówkę. Same apki dzielą ze sobą stały koncept; musimy uzyskać jak najlepszy wynik w określonej ilości lat w grze. Po tym czasie dostajemy nasz wynik końcowy. Możemy dalej kontynuować rozgrywkę tak długo jak tylko zechcemy, albo też zacząć od nowa i próbować pobić swój rekord. Brzmi słabo, ale już podczas pierwszej rundy odblokowujemy masę rzeczy z którymi możemy startować następnym razem, a dodatkowo dostępna staje się opcja przyśpieszenia biegu wydarzeń.

No dobra, ale koniec z przynudzaniem, przejdźmy do części właściwej.

Game time!

Wymienienie i opisanie wszystkich gier zajęłoby stanowczo za długo, więc ograniczę się do moich osobistych faworytów.

1. Dungeon Village

dungeon village

Czyli moje pierwsze spotkanie z grami od Kairosoftu. Dostajemy we władanie wioskę, którą często najeżdżają hordy potworów, więc zajmujemy się rekrutowaniem poszukiwaczy przygód. No, i budowaniu, oczywiście. Nasi bohaterowie rozwijają się, zabijają różne stwory, dostają za to nagrodę i napędzają gospodarkę. Poprzez przechodzenie dungeonów i budowanie rzeczy wzrasta także popularność miasta, przychodzi więcej ludzi, i tak dalej. Sprawdźcie sami.

2. Pocket Harvest

pocket harvest

Dla każdego coś dobrego. Tym razem zajmujemy się farmą! Takie małe, własne Farmville. Sadzimy, zbieramy, osiedlamy farmerów, budujemy sklepiki i miejsca turystyczne, jednym słowem sielanka. Przynajmniej dopóki nie nawiedzi nas tornado…

3. The Ramen Sensei

ramen sensei

Tym razem zabawa polega na zarządzanie własnym lokalem z ramenem. Tutaj koncepcja trochę się zmienia – budowania jest mniej, natomiast głównie zajmować się będziemy wynajdywaniem kolejnego, lepszego typu makaronu albo wypróbowywaniem kombinacji składników do zupy. Dla klienta wszystko.

4. Anime Studio Story

anime studio story

Gra, w której do dyspozycji mamy własne studio produkujące anime. Możemy rekrutować nowych członków ekipy, tworzyć nowe serie i bohaterów, trenować pracowników, odkrywać i wymyślać nowe gatunki i rodzaje… I wiele, wiele więcej.

O ile rzadko polecam płatne gry na telefon, o tyle jestem zdania, że te od Kairosoftu w pełni są warte swojej ceny. Polecam, 10/10.

[latest_posts category=”gamerlifestyle” count=”6″]