Game Over r.

Power Rangers. Czy film jest warty świeczki?

Power Rangers, czyli film o uczniach szkoły średniej, którzy wykorzystują swoje zdolności, by uratować świat. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata.

Reżyserowany przez Deana Israelite’a (Projekt Almanach), scenariusz utworzył John Gatins (Trener/Giganci ze stali), zapowiada się wspaniale! Już pojutrze, na ekranie kin pojawi się Power Rangers. Czy warto oglądać?

Power Rangers – zmiana w duże dzieci

Jak wiecie, istniało wiele easter eggów na temat Power Rangers, o których nie mieliśmy pojęcia w młodości. Czarnoskóry Ranger był zwykle w czarnym stroju, a drobna azjatka nosiła żółty strój. Przypadek? Nie wiemy.

LGBT

Pierwszy temat, którym się zajmiemy. Jedziecie na film ze szkołą/znajomymi/rodziną? Warto wyłapać pewien fakt! Trini (Becky Gomez), czyli żółta Rangerka, jest lesbijką. Dziennikarze, którzy widzieli już film w amerykańskiej wersji, donoszą, że jedna z postaci zakłada, że Trini ma problemy z chłopakiem, jednak okazuje się, że chodzi o partnerkę.

Autyzm

Niebieski Ranger (RJ Cyler) będzie chory na autyzm, tłumaczy skąd się wziął na to pomysł:

Chciałem ukazać punkt widzenia kogoś, kto jest na uboczu. Osoby, u której zdiagnozowano autyzm. Po prostu usiadłem, zamknąłem oczy i tylko słuchałem, przyjmując wszystkie informacje bez jakiegokolwiek komentarza. Wiedziałem, że to mój obowiązek, by pokazać, że ci ludzie są dokładnie tacy sami jak my. Mówią tak samo jak ja, czy Becky (Trini), odczuwają emocje w ten sam sposób, chcą być kochani, chcą mieć kogo kochać. Byłem podekscytowany, że mogę tak zagrać, bo jest to problem, który wiele znaczy dla dużej liczby ludzi. Wszyscy mamy z podobnymi kwestiami do czynienia na co dzień, a w tym filmie pokazujemy uczciwość.

Tak czy tak, będzie się dużo działo!

Zwiastuny

Mamy dla Was dwie wersje! Pierwsza zapowiada początek, a druga ukazuje więcej, wprost ze środka filmu. Moim skromnym zdaniem, Power Rangers to film warty świeczki, każdy przed zobaczeniem mówił, że to po prostu kolejna oklepana bajka dla dzieci, stereotyp pochodzi z telewizji, nie oszukujmy się. Zwykle kiedy było coś złego, przychodzili i bez żadnych otrzymanych obrażeń niszczyli zło. Czy tym razem tak będzie?


Recenzja

Nie wszystkie są pozytywne! David Ehrlich z Indiewire podkreśla, że trudno tak naprawdę określić docelową widownię filmu. Tim Grierson z Screen International – punktując przewidywalność, cyniczne wykonanie, recykling. Jeżeli chodzi o mnie – film jest dobry, ale potwierdzam słowa Tima Griersona, film jest bardzo przewidywalny i nie trzeba się bawić w Sherlocka Holmesa, żeby wiedzieć co się dokładnie stanie, aczkolwiek polecam, bo aktualnie to jedna z lepszych premier jakich możemy się spodziewać (zobaczymy jeszcze Spider-Mana w lecie).

Power Rangers

Opinia nerda

Już o samym filmie wypowiedziałem się wyżej. Jeżeli chodzi o temat związany z Power Rangers to… Jestem pod zachwytem! Lubię kiedy stare bajki z dzieciństwa trafiają na ekrany kin, jednak niekiedy to katastrofa. A biadolenie, że przecież są lepsze filmy i ogólnie, że to bajka dla dzieci jest po prostu głupie. A Wy co sądzicie?