Game Over r.

Pixel Heaven 2017 – wielkie święto gier niezależnych i fanów retro-rozrywki startuje po raz piąty!

W dniach 25 – 27 maja 2017 r. odbędzie się piąta edycja Pixel Heaven - wyjątkowego wydarzenia dla wielbicieli elektronicznej rozrywki, którzy pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, niezależnych twórców gier wideo oraz miłośników komiksów, gier planszowych i klimatów lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Pixel Heaven to także największe w Polsce święto niezależnych twórców gier – czyli wystawa PIXEL.EXPO, konferencja PIXEL.CONNECT oraz nagrody PIXEL.AWARDS. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach w Warszawie. 25 maja (czwartek) to dzień dedykowany wyłącznie twórcom gier wideo. Tego dnia w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56 odbędzie się branżowa konferencja PIXEL.CONNECT na którą wstęp dla przedstawicieli gamedevu będzie bezpłatny. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta M. St. Warszawy.


Na kolejne dwa dni (26 i 27 maja) impreza przenosi się podobnie jak przed rokiem do wyjątkowych wnętrz Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52. Surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez food trucki i dostawców napojów chłodzących.
Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. Jak zawsze, nie zabraknie atrakcji dla wielbicieli retro – tym razem czekać na nich będzie ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8 / 16 bit gotowymi do zabawy, a poza tym automaty arcade, prawdziwe flippery i wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Odbędą się też konkursy i opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.


Organizatorzy zapraszają również do specjalnej strefy VR, gdzie odwiedzający będą mogli przetestować różne headsety VR, w tym HTC Vive i Oculus Rift. To unikatowa szansa, by na własne oczy doświadczyć nowych projektów VR i dowiedzieć się nieco o historii tej wyjątkowej technologii. Z kolei fani sportowej rywalizacji otrzymają szansę zmierzenia się z innymi uczestnikami w turniejach obejmujących supergrywalne klasyki. Ponadto fani cosplayu z pewnością docenią konkurs Cosretroplay, będący wspaniałą okazją do zaprezentowania się jako postaci z gier wideo, które na ekranach zadebiutowały w XX wieku.
To nie koniec atrakcji. Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe i zwiedzić wystawę „Komiksy PRL”. Nie zabraknie strefy chillout z demo sceną. Przewidziano też specjalny kącik dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. Pixel Heaven 2017 to także konkurs „retro-cosplay” oraz „Giełda Komputerowa” – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Imprezę zamknie sobotnie afterparty, gdzie na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest
25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56
26 – 27 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52
www.pixelheavenfest.com