Game Over r.

OPPO, mobilny partner Riotu, zaprzecza, że Wild Rift zadebiutuje na telefonach ich marki

W Chinach marka telefonów OPPO dorównuje Xiaomi - z tą różnicą, że produkty tej drugiej firmy kojarzone są z bardzo niskimi cenami (choć obecnie zaczyna mieć to coraz mniejsze znaczenie...), a OPPO - wprost przeciwnie.

OPPO i Riot Games

30 września 2019 r. firma ogłosiła współpracę z Riot Games. OPPO zadeklarował się jako pierwszy e-sportowy partner League of Legends.

Poświęcenie OPPO dla designu i innowacji to sedno wszystkiego, co robią, i jesteśmy podekscytowani, że przyniosą swój pionierskich duch do naszego globalnego sportu i fanbase’u. OPPO jako pierwszy e-sportowy partner w Lidze to silne świadectwo rezonansu w e-sporcie League of Legends i będziemy z niecierpliwością oczekiwać na wspólną współpracę w wysławianiu sportu, naszych fanów i miłości do gry.

Poniżej: jeden z wycieków dotyczących mobilnego League of Legends.
Fani OPPO szybko doszli do wniosku, że jest to telefon ich ulubionej marki.

Źródło: https://www.gamenguides.com/articles/league-of-legends-wild-rift-will-launch-first-in-oppo-devices-58217/

LoL mobile nie pojawi się najpierw na urządzeniach OPPO

Firma stanowczo zaprzecza

OPPO to telefony, League of Legends to komputery. Fani szybko powiązali obydwa fakty: “LoL mobile już niedługo!”.

Nie mylili się. Parę tygodni później w specjalnej rocznicowej edycji Riot Pls ujawniono informację o nowych grach Riot Games. Jedną z nich jest League of Legends: Wild Rift, mobilna wersja LoL-a.

Pojawiły się również spekulacje o ekskluzywnych skórkach, które miałyby się pojawić tylko dla użytkowników telefonów firmy OPPO. Działałoby to na tej samej zasadzie, co przy współpracy Samsunga i Fortnite’a. Odpalenie gry na określonym urządzeniu z serii Galaxy (m.in. Galaxy Note 10) gwarantowało graczowi skórkę GLOW i emotkę.

Choć byłoby to niezwykłą akcją promocyjną dla mało popularnych w Polsce urządzeń OPPO, firma dementuje podsycane przez media plotki. W odpowiedzi do portalu xda-developers.com, OPPO podkreśla, że współpraca z Riot Games dotyczy wyłącznie kwestii e-sportowych. Poproszono redakcję strony o edytowanie artykułu, w którym rzucono podejrzenie, że Wild Rift zadebiutuje na urządzeniach OPPO.

Taka jest przynajmniej oficjalna, wysyłana mediom wersja historii.

Na czym polega współpraca OPPO z Riot Games?

Aktywności powiązane z e-sportem

OPPO zapewniło kilka promocji z możliwością wygrania wycieczki na Mistrzostwa Świata 2019, event All-Star 2019 i MSI 2020. Ich produkty były również promowane podczas trwania Worlds 2019 – kilka filmików “zza kulis” nagranych urządzeniem tej marki.