r.

Historia mema – Małpa Polak, memy i geneza

Nosacz Suntajski, małpa z rodziny Koczkodanów. Mówi Wam to coś? Jeśli nie, to dziś wyjaśnimy Wam od czego wziął się mem "Małpa Polak". Zapraszam!

Memy z tą małpą nazywają się: małpa Polak lub po prostu Polak. Wyśmiewają one stereotypowego Polaka. Muszę się zgodzić, że niektóre memy to czysta prawda.

Małpa Polak – Co wiemy?

W przeciwieństwie do memów z typowym Januszem, w memach o małpie dobierane są zdjęcia do tekstów, jakie mógłby stereotypowy Janusz powiedzieć.

Geneza

Mem rozniosły portale, chany i strony na facebooku. Jednak sam mem zapoczątkował Testoviron, kiedy oglądał film o zwierzętach. Uznał wtedy, że jest to film o Polsce. Jak wyglądało zapoczątkowanie mema? Właśnie tak.

Dzięki niemu zaczęto też sprzedawać maski karnawałowe “Małpa Polak Testoviron”. Według mnie, wygląda bardziej jak maska na Halloween, a nie karnawał.

Małpa Polak

Memy

A teraz najlepsze memy! Spotkałem się ze wszystkimi sytuacjami w nich pokazanymi. Typowa zawiść, zazdrość i arogancja w jednym.

Nie lataj tak tą myszką

Mrożone Pizze

Sąsiedzie

Małpa Polak

Porównanie

Jak pisałem, memy z typowym Januszem są zwykle takie same… A memy z małpą? Nie są aż tak powtarzalne jak te z Januszem. Przykład?

 

Opinia nerda

W sumie, dziś (2017 rok) już nie ma takiego śmiechu, przychodzą jakieś dzieciaki, które napiszą: haha martwy mem, tylko dla normalnych ludzi. Jednak nadal mnie to śmieszy, czy to oznacza, że nie jestem jakimś elitarnym użytkownikiem internetu?