Game Over r.

G2 Esports z karą finansową. Wunder grał w… WoW-a podczas LEC-ów?

Jak donosi portal Dotesports, G2 Esports otrzymało karę finansową od Riot Games za to, że top laner drużyny, Martin “Wunder” Hansen, zareklamował grę World of Warcraft Classic.

Zobacz także:

Kara dla G2 Esports wyniosła 1 000 euro (ok. 4,3 tys. złotych). Nałożono ją 13 września z powodu “naruszeń handlowych”.

Według tego, co udało się ustalić Dotesports, nie do końca wiadomo, gdzie i w jakiej sytuacji Wunder grał w WoW-a. Spekuluje się, że miało to miejsce podczas LEC-ów, gdzie użył alt-taba do zmiany aktywnego okna z gry na WoW Classic.

Regulamin LEC wytycza jasne zasady użytkowania komputerów zapewnionych przez Riot Games na czas turnieju. W jednym z artykułów opisaliśmy najciekawsze podpunkty z regulaminu LCS-ów.

Twitterowe konto G2 Esports postanowiło zażartować z całej sytuacji i wydać oświadczenie, w którym podziękowano Riot Games za karę nałożoną na Wundera. Dzięki temu drużyna będzie miała uzasadniony powód do odinstalowania gry z jego komputera.

Niektórym fanom zespołu wydawało się, że cała sytuacja jest żartem, a żadna kara finansowa nie miała miejsca. G2 Esports postanowiło pokazać niedowiarkom, że kara jest prawdziwa.

Pod tym linkiem możemy sprawdzić kary nałożone na drużyny i ich członków podczas LEC 2019. Łącznie znajduje się tam 16 rekordów (od początku tego roku). Siedem z nich skończyło się karami finansowymi, reszta – upomnieniami. Łącznie zawodnicy LEC-ów oddali Riotowi 4250 euro kar (ok. 18 400 złotych).