Fortnite r.

Kazuistyczny Fortnite #2 – Klasy postaci

Kto z nas nie chciałby zostać magiem z World of Warcraft albo złodziejem z Warhammer Fantasy Roleplay? Czy możemy coś takiego wymyślić w stosunku do Fortnite? Niestety Epic Games nie daje nam takiej możliwości, no ale od czego jest Kazuistyczny Fortnite?

W Fortnite nie zostaniemy wojownikami chaosu, berserkami czy łowcami. No niestety. Jednak ilu graczy, tyle stylów gry. Dodajmy do tego wybrane stroje, zbieraki etc., i już możemy stworzyć zarys klas postaci. Po co? A po co są gry?… Dla zabawy! Lecimy z tym tematem!

Kazuistyczny Fortnite

Asasyn

Cichy zabójca, skrytobójca, bez względu na nazewnictwo, jest to morderca, trzymający się w ukryciu, działający bezdźwięcznie, zabijający bez zwracania na siebie uwagę. Jak powinien wyglądać Fortnite’owy Asasyn?

 • Ubiór – Raven, ciemny jak noc, działający w cieniu
 • Plecak – brak, skrytobójca nie może się obciążać
 • Zbierak – Crimson Axe, zabójczy zarówno przy machnięciu, jak i przy dźganiu jak włócznią

Jak gra Asasyn?

Nie zwraca na siebie uwagi, ląduje poza dużym zagęszczeniem przeciwników. Samotny Wilk Alfa uzbraja się w broń z tłumikiem, odnajduje kamuflaż w postaci Krzaka, działa w cieniu, kryjąc się poza zasięgiem wzroku wrogich jednostek. Likwiduje szybko, po czym znika niczym dym… Obserwuje swoje ofiary z daleka, czekając na rozwój wypadków, rozglądając się za pewną likwidacją. Wybiera starannie kolejną ofiarę, mając na uwadze, czy to zabójstwo będzie kolejnym krokiem ku zwycięstwu.

Asasyn

Człowiek demolka

W jego żyłach płonie czysta adrenalina. Gdy jej zabraknie – życie traci sens. Najważniejsza jest zatem ciągła akcja i mnóstwo krwi. Jak powinien wyglądać Fortnite’owy człowiek Demolka?

 • Ubiór – Bandolier, zaprawiony w boju wojownik
 • Plecak – True North, niezbędnik każdego Rambo: manierka z mocnym trunkiem i pełno schowanej amunicji
 • Zbierak – Persuader, wyrzutnia rakiet w dłoni? BOMBOWO!

Jak gra Demolka?

Im więcej przeciwników na start, tym więcej zabójstw! Łapie każdy karabin maszynowy jaki tylko znajdzie, a jak złapie coś wybuchowego, to uuu… Uciekajcie narody.  Jeden strzał w głowę i koniec? Przecież tuż za tym kolesiem może stać kolejny, więc opróżnia pełen magazynek w jego stronę. Nie ma chowania się, niech strzelają, niech się pokażą, wtedy oddamy im ze zdwojoną… Strojoną siłą w drodze do zwycięstwa!

demolka

Sniper

Jeden strzał, jeden trup… – to jego motto. Precyzja życiem, a odległość do celu mu niestraszna. Zajmuje wysokie pozycje i rozpoczyna krwawe żniwa headshotów. Jak powinien wyglądać Fortnite’owy Sniper?

 • Ubiór – Steelsight, bez stalowego oka nie dojdziesz do perfekcji
 • Plecak – Special Delivery, bo długie wyczekiwanie celu wzmaga apetyt
 • Zbierak – Director’s Cut, trzeba nagrywać piękne trafienia – dla potomnych!

Jak gra Sniper?

Ląduje na wzgórzach, znajduje COKOLWIEK, co potrafi zabić i szykuje się do serii kilku celnych strzałów. A niech no tylko dostanie w swoje ręce coś z mocnym celownikiem, to lepiej się nie wychylać nawet na ćwierć sekundy… To nie jest gra. To teatr pełen głów z dziurami między oczami i tylko jednym liczącym się aktorem bez sumienia. Jego droga do zwycięstwa jest prosta jak lufa karabinu snajperskiego.

sniper

Budowniczy

Chodzący wulkan kreatywności, potrafiący stworzyć fortecę z niczego. No, prawie z niczego. Jeszcze tylko ostatni szlif i można zapraszać ,,gości”! Jak powinien wyglądać Fortnie’owy Budowniczy?

 • Ubiór – Abstrakt, najbardziej doświadczony artysta, grafficiarz
 • Plecak – Raptor Satchel, bo jak kopać doły bez szpadla?
 • Zbierak – AutoCleave, niezbędny każdemu Budowniczemu

Jak gra Budowniczy?

Broń nie jest mu do szczęścia potrzebna, wystarczy dużo materiałów budowlanych i można działać. Znajduje właściwe miejsce, po czym zabiera się do tworzenia kolejnego dzieła. Uważaj, kiedy wchodzisz do jego warowni, pełno w niej zabójczych pułapek i krętych korytarzy, w których nietrudno się zgubić… Budowniczy potrafi wygrać, nawet bez zabijania.

budowniczy

Cień

Może przybrać każdy kształt, stać się każdym, być wszędzie i robić wszystko. W zależności od sytuacji odpowiednio się do niej dostosowuje. Inna jego nazwa to Dobry Gracz. Jak powinien wyglądać Fortnite’owy Cień?

 • Ubiór – dowolny
 • Plecak – dowolny
 • Zbierak – dowolny

Jak gra Cień?

Strzela celnie, buduje szybko, pomaga sojusznikom, potrafi przyjąć porażkę. Nie ma określonego stylu gry, po prostu na akcję, odpowiada akcją. Pamięta, że to tylko gra, że ma dawać frajdę, a nie frustrację. Ciągle się uczy, mimo iż się wydaje, że umie wszystko, on/ona ciągle rozwija swoje umiejętności. Ciekawe, jaki kształt przybiera teraz Cień… Może twój?

CieńTeraz na serio

Niestety styl gry w Fortnite opiera się głównie na tym samym schemacie. Nie ma za dużego urozmaicenia w tym temacie. Na szczęście, jak już pisaliśmy Epic Games chce i będzie to zmieniać! Jeżeli nie widzieliście tego artykułu, to zachęcam gorąco do przeczytania – klik!

Zobacz poprzedni Kazuistyczny Fortnite, na temat Pay2Win – klik!

O autorze: Patryk "Shapes"

Patryk 17-letni grafik, od kołyski wychowywany w świecie gier oraz w zamiłowaniu do książek fantasy. Obecnie stara się tchnąć ducha w dział Fortnite, a od jakiegoś czasu wrzuca swoje dziwaczne prace w eter internetu pod wymyślonym nazwiskiem.

Ciekawskich odsyłam na profil instagram: patryk_shapes_jopek