r.

sweetfx – VAC czy jednak nie?

Sweetfx to bardzo kontrowersyjny dodatek do CS:GO, który wspomaga wizję i widoczność przeciwników. Ta modyfikacja podzieliła zdania społeczności, ponieważ jedna część uważa, że jest to nielegalne i skutkuje VAC banem, a druga połowa mówi, że nie ma się o co bać. Jaka jest prawda?

W tym artykule postaram się wyjaśnić oraz jasno przedstawić sprawę z opisywaną karą za używanie sweetfx.

Sweetfx – ban czy mit?

A więc na początek. Na oficjalnej stronie SweetFX Digital Vibrance na csgobanana jest napisane, że modyfikowanie plików gry może skutkować banem od systemu VAC, ale są gracze, którzy korzystają z tej modyfikacji i mają rozegrane ponad tysiąc godzin w grze, a nadal nie mieli żadnych problemów. Jednak używanie tych bibliotek na ESEA skutkuje banem na 30 dni, ale CEVO jeszcze zezwala na ich korzystanie. Sporo osób, które otrzymały blokadę VAC zakrywa się tak naprawdę SweetFX, podczas kiedy używali innych, niedozwolonych programów. Jest także wypowiedź pracownika Valve na temat tego dodatku, jednak wiadomość jest już przestarzała, ponieważ pochodzi z 2013 roku.

sweetfx

Jak widać, użytkownik mimo korzystania ze SweetFX nie dostał za niego bana, a otrzymał go za cheaty do Black Ops’a. Ja sam raczej nie skorzystam z tego typu dodatków, ponieważ mój znajomy dostał bana rzekomo za używanie tego programu, jednak mam wrażenie, że to była po prostu przykrywka na inne, rzeczywiście szkodzące hacki.

A Wy korzystacie z takich rzeczy? Napiszcie w komentarzu!