Project A (Valorant) r.

Valorant – Projekt A kontra cheater

Projekt A (Valorant) to jedna z nowych gier Riotu, która została zapowiedziana jako strzelanka w early development. Jeden z rioterów podzielił się niewielką informacją na temat reakcji na cheaty w grze. Choć to właściwie drobiazg, to w obliczu tak niewielu posiadanych informacji na temat Projektu A warto o nim wspomnieć.


Zobacz też:

Paul Chamberlain to rioter wcześniej zajmujący się League of Legends, a obecnie pracujący nad Valorant w zakresie systemów anti-cheat. Zaprezentował, jak wygląda gra dla gracza, u którego zostaną wykryte cheaty.

 

Co warto zauważyć, po ukaraniu cheatera wynik meczu nie zostanie zaliczony dla żadnego gracza – ani jako zwycięstwo, ani jako porażka (choć rozważane jest przyznawanie graczom niewielkiej liczby punktów za sam czas poświęcony na mecz). W tym momencie Riot skłania się ku opcji, żeby gra była przerywana natychmiastowo po wykryciu hakera (w końcu nie ma sensu niszczyć wszystkim gry, która i tak nie zostanie zaliczona do statystyk, a może jedynie irytować) – istnieje jednak kilka czynników, które jeszcze należy rozważyć w tym kontekście.

Pamiętajmy, że early development oznacza, że właściwie wszystko może się jeszcze zmienić.

Sam ekran może jeszcze otrzymać delikatne poprawki wizualne – choć rioter liczy na to, że zespół zajmujący się grafiką nie zatraci ducha obecnego wyglądu.