Project A (Valorant) r.

Dostęp do bety VALORANT. Co musisz wiedzieć o dropach na Twitchu? // Aktualizacja: dropy dostępne dla wszystkich streamerów

Czy wiele streamów jednocześnie zwiększy szansę na drop? Jak długo trzeba oglądać streamy? Skąd wiedzieć, że mam dostęp do bety? Zebraliśmy wszystkie informacje na temat dropów VALORANT na Twitchu.

Zobacz też:

Data publikacji: 9.04.2020 r.
Aktualizacja 15.04.2020 r.: dropy dostępne dla wszystkich streamerów.

Jak zdobyć dostęp do VALORANT?

VALORANT obecnie jest dostępne w zamkniętej becie. Żeby móc w niej wziąć udział, musimy zdobyć drop na Twitchu, który nam zapewni dostęp. W tym celu należy połączyć konto Riot z kontem Twitch (zobacz, jak to zrobić), a następnie oglądać odpowiednio oznaczone streamy.

Które streamy zapewnią drop?

Dropy są aktywne na streamach w kategorii VALORANT. Muszą one posiadać informację o tym, że dają dropy – ale nie w tytule streama, tylko pod nim.

Informacja o możliwości zdobycia dropu wyświetla się pod streamem: “Dropy włączone! Oglądaj, aby zdobywać łupy”. 

Dropy są dostępne dla każdego streamera – należy je włączyć w ustawieniach streama.15

Jeżeli nie ma tej informacji przy żadnym ze streamów, oznacza to, że prawdopodobnie chwilowo dropy zostały wyłączone. Nie stresuj się i sprawdź po jakimś czasie, czy się pojawiły ponownie.

Czy polskie streamy również dają dropy?

Dropy są dostępne zarówno na anglo-, jak i polskojęzycznych streamach.

Czy na pewno dostanę drop?

Nie. Dropy nie są przyznawane wszystkim. Może się okazać, że nigdy nie otrzymasz dropu mimo regularnego oglądania streamów. Nie martw się jednak – będziesz mógł/mogła zagrać w VALORANT nieco później, gra i tak będzie darmowa.

Dropy są przyznawane losowo – większy priorytet otrzymują jednak osoby z większą liczbą godzin obejrzanych streamów VALORANT. Nie warto jednak przesadzać – streamy są też uregulowane prawem malejących przychodów. Są one również filtrowane pod kątem botów.

Do kiedy można zdobywać dropy?

Dropy będą dostępne przez cały czas trwania zamkniętej bety.

Czy stream może lecieć w tle?

Tak. Może być również wyciszony – nie wpływa to na szansę na dostanie dropu.

Czy muszę coś pisać na czacie?

Nie.

Czy większa liczba streamów zwiększy szansę na drop?

Nie. Wystarczy jeden stream. Oglądaniu kilku streamów jednocześnie w żaden sposób nie wpływa na szansę na drop.

Czy ma znaczenie to, kogo oglądam?

Nie. Dropy są przyznawane z ogólnej puli – nie ma “puli dropów na jednego streamera”. Jedyne, co jest ważne, to to, aby stream był odpowiednio oznaczony (“Dropy włączone!” pod streamem, nie w tytule).

Jak długo muszę oglądać stream?

Przynajmniej kilka godzin (w przybliżeniu około dwie). Jednakże im dłużej oglądasz streamy, tym większą szansę na drop zyskujesz [źródło]. Nie warto jednak przesadzać – streamy są też uregulowane prawem malejących przychodów (co oznacza, że oglądanie streamów jednym ciągiem przez 3 godziny da większą szansę na drop niż oglądanie jednym ciągiem przez 2 godziny, ale oglądanie jednym ciągiem przez 18 godzin nie będzie bardziej efektywne niż oglądanie jednym ciągiem przez 17 godzin). Są one również filtrowane pod kątem botów.

Tak, możecie sobie robić przerwy w oglądaniu – nie powinno to wpłynąć negatywnie na szansę na drop.

Czy support może mi dać klucz?

Nie.

Nie piszcie też bezpośrednio do rioterów.

Czy mogę sprzedać klucz do bety?

Nie. Dostęp jest przypisany do Twojego konta Riot. Żeby komuś go oddać, musisz oddać swoje całe konto Riot – co oznacza, że przekażesz dostęp także do innych gier, które były przypisane do tego konta (LoL, LoR, TFT). Pamiętaj jednak, że jest to niezgodne z regulaminem gier Riot Games i może zostać zbanowane.

Czy mogę kupić klucz do bety?

Jak wyżej: nie ma “kluczy”, które można by sprzedać. Dostęp do bety jest przypisany do konta, co oznacza, że musisz posiadać dostęp do całego konta Riot, które może grać w betę VALORANT.

Uwaga! Kupione konto może dostać bana!

Skąd wiedzieć, że zdobyłem/-am drop?

Informacja na ten temat jest widoczna w powiadomieniach na Twitchu.

Otrzymasz także maila z informacją o przyznaniu dostępu do bety. Wygląda on następująco:

Wiadomość przychodzi z adresu [email protected] (nie piszcie pod ten adres – Wasza wiadomość i tak nie trafi do Riotu).