Sprzęt Gamingowy r.

[Recenzja] Shark Zone H30 + Sharkoon X-Rest Pro

Ostatnio recenzowaliśmy słuchawki Sharkoon Shark Zone H40 (CLICK!) oraz H10 (CLICK!). Teraz natomiast zajmiemy się kolejnym modelem z tej serii, oznaczonym symbolem H30!

Unxoboxing

Shark Zone H30 – recenzja!

Sharkoon Shark Zone H30 są słuchawkami gamingowymi, które możemy dostać za 180-200 PLN. Jednakże cena a jakość to dwie różne sprawy, toteż postaram się Wam jak najrzetelniej oddać wydajność tego headsetu.

Wykonanie

shark zone h30

Zacznijmy od zawartości opakowania. Są to: słuchawki, mikrofon, kable, zawieszka na drzwi oraz pokrowiec. H3o jest modelem niewiele cięższym od H40, ponieważ waży on aż 280 gram. Część trzymająca głośniki zrobiona jest z metalu, natomiast samą obudowę głośników wykonano z plastiku . Całość wygląda bardzo podobnie do klasycznych słuchawek studyjnych, a w połączeniu z mikrofonem (który możemy przyczepiać i doczepiać wedle uznania) prezentuje się bardzo efektywnie.

W opakowaniu posiadamy 2 zestawy kabli – jeden długi, mający dwa wejścia (na mikrofon i słuchawki), który najlepiej sprawdza się będący podłączonym do komputera, drugi, krótszy, posiada jedynie wejście na słuchawki i najefektywniej sprawdzi się będąc podłączonym do telefonu albo tabletu.

Dźwięk

shark_zone_h30_04

Scena dźwięku jest bardzo zrównoważona – nie zauważyłem żadnych skrajności w stronę tonów niskich bądź wysokich. Jakość dźwięku jest bardziej niż zadowalająca, powiedziałbym nawet, że dorównuje niektórym odpowiednikom z wyższej półki. Korzystając z słuchawek robiłem rozmaite rzeczy – m. in. słuchałem muzyki, grałem w gry komputerowe lub rozmawiałem przez Skype i ani razu nie odczułem żadnego dyskomfortu w dźwięku.

Jeśli chodzi o mikrofon – dźwięk czysty, poprawny, jednakże tak jak w pozostałych modelach, szału nie ma.

Użytkowanie

shark_zone_h30_03

Jeśli chodzi o użytkowanie słuchawek, to mam tylko jedno zastrzeżenie – po kilku godzinach użytkowania uszy potrafią się naprawdę mocno nagrzać. Poza tym korzystanie z Shark Zone H30 przynosi naprawdę dużą przyjemność. Porządnie izolują dźwięki z otoczenia oraz praktycznie nie wypuszczają dźwięku poza słuchawki. Są idealne zarówno do grania na komputerze, jak i słuchania muzyki.

Podsumowanie

shark_zone_h30_01Plusy:

  • cena,
  • jakość,
  • porządne wykonanie,
  • dobra jakość dźwięku,
  • dwa rodzaje kabli i odczepialny mikrofon, które pozwalają wygodniej korzystać ze słuchawek zarówno przy komputerze, jak i przy telefonie.

Minusy:

  • po kilku godzinach użytkowania uszy się nagrzewają.

Ocena 9/10 + znak jakości H2P

polecamy

Sharkoon X-Rest Pro – Recenzja

Tutaj właściwie wszystko zostało powiedziane w unboxingu. Sprzęt spełnia swoją funkcję i jest pozbawiony wad. Zasłużone 10/10 + znak jakości H2P!

polecamy