r.

Apex M800 – nowa klawiatura mechaniczna (już wkrótce!)

Steelseries producent sprzętu dla graczy, podczas targów CES 2015 zaprezentowało nowy sprzęt który cieszy oko, ale także palce osób które bawią się w rozgrywki elektroniczne, Jeżeli ktoś z was korzystał z klawiatury membranowej, być może właśnie ten produkt przypadnie wam do gustu ! Zaprezentowaną klawiaturę można nazwać "refreshem" starszej klawiatury Apex, jednak tym razem w wersji z przełącznikami mechanicznymi.

Podświetlenie Apex M800 na klawiszach WSAD
Podświetlenie Apex M800 na klawiszach WSAD

Kilka Faktów:

Wyżej wymieniony producent sprzętu dla graczy od dawna jest jednym z najchętniej wybieranych producentów – a przynajmniej tak się wydaje, jednak aby zadbać o swoich klientów i o dalszy rozwój firmy należy co jakiś czas prezentować pewnego rodzaju nowości, w tym przypadku możemy zobaczyć że Steelseries postanowiło odświeżyć jedną ze swoich istniejących już na rynku klawiatur (Apex). Co należy zrobić aby nasz sprzęt stał się bardziej nowoczesny, i pożądany przez graczy ? Oczywiście przepis na to jest prosty, ostatnio możemy zauważyć że coraz więcej firm inwestuje we własne przełączniki mechaniczne “dla graczy”, ostatnio Logitech zaprezentował swoje własne przełączniki (Romer-G), a więc przyszedł czas na Steelseries ! Możemy zauważyć także kolejny trend który pojawił się w ostatnich produktach znanych producentów sprzętu, oczywiście mowa jest tutaj o sprzęcie z podświetleniem RGB, który pozwala nam na pełną dowolność w kolorze podświetlenia, ale także oferuje wiele trybów jak w przypadku Klawiatur Corsair. Ale nie mowa tu o innych producentach. Zapewne weszliście tutaj aby zobaczyć trochę wiadomości na temat Apexa M800 poniżej kilka faktów zaprezentowanych przez producenta:

Wymiary:

 • Waga: 1370 g (3.02 lbs)
 • Szerokość: 604 mm (23.78 in)
 • Wysokość: 62.5mm (2.46 in)
 • Głębokość: 230 mm (9.06 in)
 • Długość kabla USB: 2 m (6.6 ft)

Klawisze i przełączniki:

 • Odczytywanie każdego wciśnięcia z funkcją 256 rollover i pełnym anti-ghostingiem
 • Sześć dodatkowych klawiszy
 • Wszystkie klawisze z możliwością programowania
 • Możliwość podpisania klawiszy jako multimedialne
 • Przełącznik QS1 (więcej o przełączniku na stronie producenta)

Podświetlenie:

 • 16.8 miliona kolorów do wyboru
 • Nielimitowana ilość warstw podświetlenia – cokolwiek to znaczy
 • Efekty podświetlenia – z możliwością tworzenia własnych
 • Możliwość zabawy czasem podświetlenia
 • Indywidualnie podświetlone klawisze: dioda led ustawiona w środku przełącznika mechanicznego, przezroczysta podstawa przełącznika.

Oczywiście producent zapewnia także że jest to najszybsza klawiatura mechaniczna dostępna na rynku, ale także klawiatura która jest najbardziej “customizable”, a znaczy to tyle że sam użytkownik może wprowadzać bardzo dużo zmian co do korzystania z klawiatury. Nie wiem czy dla przeciętnego kowalskiego różnica która wynosi parę milimetrów na aktywacji klawisza rzeczywiście coś znaczy, jednak jeżeli chodzi o graczy profesjonalnych jest to jak najbardziej zmiana która może wyjść na dobre, oraz poprawić jakość rozgrywki wyłącznie poprzez zmianę sprzętu z którego korzystają.

Cena:

ok 800 zł

Design:

Osobiście jestem osobą która kocha nowinki techniczne i z pewnością jeżeli miał bym okazję testować tę klawiaturę to bym to zrobił. Lecz jeżeli chodzi o sam design klawiatury, to bazuje on na opływowych kształtach, co nawiązuje dość oczywiście do tego co producent obiecuje dostarczyć nam wraz z klawiaturą… Niektórzy ludzie lubią sprzęt który ładnie wygląda, jednak należało by zadać sobie pytanie, czy warto będzie zapłacić cenę z którą klawiatura zostanie wypuszczona na rynek tylko po to żeby nasza klawiatura wyglądała ładnie ? Większość osób nie patrzy na klawiaturę podczas pisania, gracze jako odbiorcy znają swoje klawiatury na pamięć i spokojnie mogą napisać kilka zdań z zamkniętymi oczami. Jeżeli chodzi jednak o turnieje to oczywiście popisywanie się – ładnie wyglądającą klawiaturą może już mieć pewne znaczenie. Jednak jak już wcześniej wspomniałem, kupno klawiatury która daje nam możliwość tylko trochę szybszego wciśnięcia klawisza – z czego niekoniecznie skorzystamy, a także takiej która będzie świecić może nadwyrężyć nasz budżet, a wcale nie poprawi naszych umiejętności … Więc pojawia się pytanie: Ilu z was kupiło by sobie taką klawiaturę ? Zachęcam do dyskusji na ten temat, jako że na rynku znajduje się wiele doskonałych tańszych zamienników wśród klawiatur mechanicznych jak i membranowych – do wyboru do koloru!

Regulacja podświetlenia
Regulacja podświetlenia
Klawiatura w całej okazałości
Klawiatura w całej okazałości
Układ klawiszy na klawiaturze
Układ klawiszy na klawiaturze Apex M800