Runeterra r.

Jakiego wzrostu jest nowy Volibear?

Choć jest półbogiem, Volibear przybiera głównie jedną formę fizyczną - wyższą od niedźwiedzi.

Riot Elan, jedna z osób pracujących nad lore Fiddlesticksa i Volibeara, odpowiedziała na trapiące społeczność pytanie: jak duży jest nowy Volibear?

W skrócie określiła go w ten sposób:

Panuje ogólna zgoda co do tego, że [jego wzrost] jest różny.

Półbóg, który stworzył Freljord

Volibear, Bezlitosny Grom, jest jednym z twórców Vorrijaardu (dawna nazwa Freljordu). Wraz z Anivią i Ornnem są półbogami.

Półboska natura sprawia, że Volibear wykracza poza ograniczenia fizyczne zwykłego niedźwiedzia. Riot Elan precyzuje, że w swojej obecnej formie (którą może zmienić!) bohater “jest prawdopodobnie o wiele większy niż normalny niedźwiedź – co najmniej dwa razy większy”.

Około sześć metrów wzrostu

Jeśli miała na myśli niedźwiedzia polarnego (osiągającego od 2,5 do 3 metrów długości), oznacza to, że obecna forma Volibeara ma co najmniej jakieś 6 metrów. To wysokość około dwóch pięter!

Jeśli jego waga odpowiada dwukrotności tej niedźwiedzia polarnego, Volibear waży prawie tonę (ok. 900 kg).

Jakiego wzrostu jest nowy Volibear?

Volibear widoczny na mapie Howling Abyss podczas jego miniwydarzenia.

Można więc powiedzieć, że Volibear jest tak duży, jak to sobie postanowi w danym czasie. Podobną umiejętnością władają darkini – oni również nie mają “jednego wzrostu”.

Brak ograniczeń fizycznych oznacza, że Volibear może być zarówno wysokości wieżowca, jak i… w bardzo podręcznym rozmiarze. Mógłby zmieścić się nawet do kieszonki.

Gdy następnym razem zwrócimy uwagę na opowiadanie, w którym zostanie wspomniany Volibear, pamiętajmy, że znacznie przerasta on swoim wzrostem najwyższych ludzi spośród całej Runeterry.