Runeterra r.

Figurki i diorama z sadzonkami Maokaia

Rzeźbiarstwo to jedna z wielu możliwości opowiedzenia pewnej historii. Tym razem artysta pozwolił nam spojrzeć na kawałek świata Maokaia.

Maokai i jego sadzonki na podstawowym splash arcie bohatera.

 

Na długo przed pojawieniem się istot żywych, z fal oceanicznych powstał łańcuch wysp ze skał i gliny. Wraz z ich stworzeniem narodził się Maokai, duch natury. Przyjął on formę drzewca, jego ciało pokryła kora, a długie kończyny upodobniły się do gałęzi.

Oficjalne lore Maokaia

Początkowo Maokai żył samotnie na swojej wyspie, z czasem osiedlili się na niej ludzie. Po wielu wiekach odwiedził go jeden z ludzkich władców. Zamierzał wskrzesić swoją królową. W tym celu umieścił jej ciało w uzdrawiających wodach wyspy. Nieświadomie rzucił jednak klątwę na te ziemie.

Tak też Blessed Isles zyskały nową nazwę – Shadow Isles.

Swoje spojrzenie na tę historię postanowił uwiecznić TERRASIA. Uważa, że sadzonki Maokaia zasługują na większą uwagę niż tą, którą poświęca im się w grze.

Świat Runeterry zainspirował go do stworzenia kilku figurek i dioram. Zwróćcie uwagę na precyzyjność i przywiązanie do szczegółów, co najbardziej widać po uchwyconym naturalnym biegu rzeki. Niesamowita praca, która zasługuje na więcej wyświetleń!

Praca zajęła mu około 7 dni.

Galio

Starszy Smok