Riot Games r.

Ron Johnson, pracownik Riot Games, który opublikował post o George’u Floydzie, został zwolniony

Riot Games zwalnia Rona Johnsona ze stanowiska Global Head of Consumer Products.

Artykuł powiązany:

Ron Johnson zwolniony
z Riot Games

Seth Schiesel, dziennikarz New York Times, na swoim Twitterze donosi o zwolnieniu Rona Johnsona ze stanowiska Global Head of Consumer Products w Riot Games. Informacja ta ma pochodzić z oświadczenia Joego Hixsona, rzecznika Riot Games:

Ron Johnson nie jest już zatrudniony w Riot Games.

Przekaz zawarty w tym obrazku jest odrażający i bezpośrednio sprzeczny z naszymi wartościami oraz z naszym przekonaniem, że walka z rasizmem systemowym wymaga natychmiastowej zmiany społecznej, czegoś, w co się angażujemy.

Jak wspominaliśmy w zeszłym tygodniu, Riot podejmuje przemyślane i rozważne działania mające na celu pomoc w zwalczaniu rasizmu i niesprawiedliwości w społecznościach, w których pracujemy i mieszkamy. Na początek przeznaczamy 1 milion dolarów na obszary, na które możemy na pewno wywrzeć wpływ, włączając w to reformę wymiaru sprawiedliwości, długoterminowe rozwiązania umożliwiające wyeliminowanie uprzedzeń rasowych oraz wsparcie dla lokalnych firm należących do osób czarnoskórych. Staramy się również zmienić oblicze naszej branży i stworzyć nowe możliwości, m.in. inwestując 10 milionów dolarów w niedostatecznie wypromowanych założycieli w branży gier i pomagając w przyszłości w promowaniu talentów świata gier i technologii.

Wiemy, że jest wiele do zrobienia, i obiecujemy wykonać naszą część tej pracy.

Kim jest Ron Johnson?

Ron Johnson pracował w Riot Games na stanowisku Global Head of Consumer Products. Na swoim koncie na Facebooku opublikował post z wypowiedzią i grafiką krytykującymi sprawę George’a Floyda, czarnoskórego mężczyzny zmarłego 25 maja tego roku w trakcie interwencji policji.

Szczegóły na temat tej sprawy przeczytasz tutaj: Śledztwo w Riot Games ws. jednego z dyrektorów. Napisał post o George’u Floydzie.