Riot Games r.

Riot dołącza do akcji #PlayApartTogether, wspierając walkę z COVID-19

#PlayApartTogether to nowa akcja zapoczątkowana przez Światową Organizację Zdrowia i firmy z branży gamingowej. Inicjatywę wspiera także Riot Games.

Riot dołącza do akcji
#PlayApartTogether

W oficjalnym oświadczeniu Riot Games poinformowało:

Wraz z WHO i studiami gier z całego świata dołączamy do #PlayApartTogether, aby zmniejszyć krzywą zachorowań na COVID-19. Gry to wyjątkowy sposób na kontakt z przyjaciółmi i rodziną, nawet jeśli fizycznie nie możemy być razem.

Wypowiedział się także Nicolo Laurent, CEO firmy:

Fizyczna odległość nie powinna oznaczać społecznej izolacji. Pozostańmy fizycznie daleko od siebie, by zmniejszyć krzywą i #PlayApartTogether, by przetrwać ten kryzys. Dla rioterów granie w gry to coś więcej niż tylko gry; to ważne zajęcie w życiu. A teraz granie w gry może pomóc ocalić życia miliardów graczy na całym świecie. Wspólnie pokonajmy bossa, jakim jest COVID-19.

Nie jest to pierwsze działanie Riotu wspierające działania związane z koronawirusem – informowaliśmy już wcześniej o wsparciu finansowym ze strony firmy dla organizacji lokalnych w Los Angeles (gdzie znajduje się siedziba spółki) oraz globalnym. Już wcześniej Riot starał się zachęcać graczy do pozostawania w domu (z tego też powodu w ten weekend dostępny jest Clash, choć nie był on planowany w tym terminie), a także w swoich social mediach promował działania związane z zachowaniem higieny osobistej.

Czym jest
#PlayApartTogether?

#PlayApartTogether to akcja zapoczątkowana przez WHO i 18 firm z branży gamingowej: Activision Blizzard, Riot Games, Kabam, Snap Games, Amazon Appstore, Maysalward, Twitch, Big Fish Games, Playtikę, Unity, Dirtybit, Pocket Gems, Woogę, Glu Mobile, YouTube Gaming, Jam City, SciPlay i Zyngę. Inicjatywa zachęca użytkowników do korzystania ze wskazówek Światowej Organizacji Zdrowia i pozostawanie w odosobnieniu, zachowanie higieny, etykiety w zakresie oddychania i innych działań prewencyjnych w celu walki z COVID-19. Firmy zobowiązały się do tworzenia szczególnych wydarzeń i działań, a także ekskluzywnych nagród dla graczy, które będą ich zachęcać do tego, by korzystali z możliwości zdalnego kontaktu ze znajomymi i rodziną i nie wychodzili z domu – czy to na spotkania towarzyskie, czy w innych celach.

Akcja może być śledzona w social mediach na podstawie tagu #PlayApartTogether.