Riot Games r.

Riot Games wpłaciło 1,5 miliona dolarów na pomoc w walce z koronawirusem

Riot Games i jego założyciele Brandon Beck i Marc Merrill postanowili wesprzeć świat w walce z pandemią koronawirusa, udzielając swoich środków finansowych.

O wpłacie poinformował burmistrz Los Angeles Eric Gacetti podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Mamy szczęście, że w LA znajdują się branże, które napędzają nie tylko nasze miasto, ale też gospodarkę naszego kraju i całego świata. Gaming jest jedną z tych branż, a jednym z liderów w tej przestrzeni jest Riot Games. [Firma ta] znajduje się właśnie w naszym mieście i dziś ona oraz jej założyciele przekazali ponad 800 tysięcy dolarów [ok. 3,4 miliona złotych] na lokalne organizacje non-profit, wliczając w to 200 tysięcy dolarów [ok. 850 tysięcy złotych] na Fundusz Burmistrza, by wesprzeć nas we wszystkim, co jest potrzebne w pomoc związaną z COVID-19.

Riot sprecyzował, że wartość ta wynosi tak naprawdę 1,5 miliona dolarów [ok. 6,4 miliona złotych]. Sama firma przekazała 500 tysięcy dolarów [ponad 2 miliony złotych] – podobnie jak jej założyciele Brandon Beck i Marc Merrill, z których każdy wpłacił identyczną kwotę.

400 tysięcy dolarów [ok. 1,7 miliona złotych] zostało przekazane Bankowi Żywności w Los Angeles, a 200 tysięcy dolarów [ok. 850 tysięcy złotych] – Funduszowi Burmistrza Los Angeles. Pozostałe pieniądze trafią do organizacji non-profit znajdujących się na terenie Los Angeles.

Firma zapewniła także, że będzie kontynuować wewnętrzną politykę związaną z pandemią, szczególnie dbając o regularne sprzątanie i odpowiednie wyposażenie, a także zapewniając wielu pracownikom możliwość pracy zdalnej.

Riot zadeklarował również, że wesprze miasto w znalezieniu potrzebnego sprzętu medycznego, o czym poinformował Gacetti:

Oprócz wkładu finansowego Riot Games pracuje nad dostępem szpitali LA do niezbędnego wyposażenia medycznego, takiego jak bardzo potrzebne maski chroniące naszych lekarzy i pielęgniarek z pierwszej linii.

W swoim oświadczeniu Riot poinformował:

Los Angeles zawsze było domem Riotu, a mieszkańcy stanowią niezastąpioną część naszego sukcesu. Jesteśmy dumni, że możemy odwdzięczyć się naszej społeczności w tak trudnym czasie. Jako firma globalna będziemy nadal badać, w jaki sposób możemy pomóc w walce z tym kryzysem w skali globalnej.