Paladins r.

Kolejną zreworkowaną postacią będzie Skye

Oficjalnie wiadomo już, że Skye w najbliższej przyszłości otrzyma rework. Aktualizacja bohaterki nie będzie jednak dotyczyć jedynie wizualnych zmian modelu postaci - możemy oczekiwać reworku jej umiejętności.

Kilka dni temu na Reddicie pojawił się post o nazwie “Skye potrzebuje wizualnego reworku”, do którego autor dołączył porównanie modelu bohaterki z Paladins Strike z tym ze “zwykłego” Paladins.

Autor posta zdobył całkiem sporo upvote’ów. Komentarze co do tego, który model bohaterki prezentuje się lepiej, w większości lepiej oceniały wygląd ze Strike, ale nie zabrakło również odmiennych opinii. Najistotniejszy dla całego tematu jest jednak fakt, że w wątku odpowiedzi udzielił pracownik Hi-Rezu, ThunderBrush, dyrektor artystyczny zajmujący się Paladins, który napisał krótkie, acz wymowne:

Choć emotka będąca odpowiedzią w takim wątku parę dni temu mogła dać nam jedynie przypuszczenia co do planowanej aktualizacji Skye, tak niedawno Hi-Rez Chris oficjalnie potwierdził rework tej bohaterki.

Czego więc możemy oczekiwać?

Pytanie o rework Skye padło podczas Q&A na streamie świętującym premierę gry. Parafraza odpowiedzi twórców:

Rework Skye jest definitywnie planowany. Bohaterka ta posiada fundamentalne problemy związane z zestawem swoich umiejętności. Nie pasuje ona do tego, jak aktualnie prezentuje się gra. Będziemy rozwiązywać jej problemy na poziomie postaci oraz wprowadzimy poprawki jej wyglądu. Nie ma jeszcze ostatecznej daty tej aktualizacji, ale celem reworku jest sprawienie, by granie nią było fajniejsze, bardziej opłacalne i zbalansowane.

Twórcy planują więc oprócz wizualnej aktualizacji (tak jak to miało miejsce przy większości dotychczasowych reworków) wprowadzić znaczne zmiany jej umiejętności, ponieważ uważają, że ze swoim obecnym zestawem jest ona trudna do zbalansowania.

Wielu graczy jest zdania, że Skye wydaje się OP graczom z niskich poziomów, ponieważ nie są oni przyzwyczajeni do niewidzialnych postaci i nie znają wystarczająco dobrze ścieżek flankerów. Wiele osób uważa, że im wyższa dywizja, tym Skye wypada gorzej, a mając przedmiot Illuminate na maksymalnym poziomie, możemy z łatwością ją kontrować.

Ciekawostka

Skye jest jednym z ośmiu championów, którzy byli pierwszymi bohaterami w Paladins. Ponad połowa z nich doczekała się już reworków – dotyczyły one m.in. modeli postaci lub innych zmian wizualnych, np. inny podstawowy wygląd (jak w przypadku Ruckusa) czy aktualizacja wyglądu połączona ze zmianą broni (np. zmiana łuku Cassie na kuszę). Reworki Barika czy Ruckusa zostały przez twórców uzasadnione tym, że postacie te potrzebowały lepiej wpasowywać się swoim wyglądem w lore gry.

Bohaterowie wydani jako pierwsi (17 listopada 2015):

  • Barik – otrzymał rework wizualny.
  • Buck – otrzymał rework wizualny i rework skilli.
  • Cassie – otrzymała rework wizualny.
  • Fernando – brak.
  • Grohk – otrzymał rework wizualny.
  • Pip – brak.
  • Ruckus – otrzymał rework wizualny.
  • Skye

Jakie są Wasze odczucia odnośnie aktualizacji Skye? Jakich zmian w jej umiejętnościach i wyglądzie oczekujecie?