Paladins r.

Najrzadsze osiągnięcia z Paladins na Steam

Fani osiągnięć na Steam potrafią grać setki godzin, byleby tylko wymaksować daną grę. Podobnie jest z graczami Paladins. Część z nich już zdobyła najrzadsze osiągnięcia. Jakie? Przeczytajcie. 

Osiągnięcia na Steam bywają różne. Od kompletnie banalnych, jak po prostu uruchomienie gry i przejście samouczka, do trudnych i wymagających od gracza naprawdę sporych umiejętności. Bywają też osiągnięcia pracochłonne, które same w sobie nic nie wnoszą i nie są wyznacznikiem umiejętności gracza np. “Zniszcz 10 000 przedmiotów do rozbicia” (Torchlight 2), “Odnajdź wszystkie termosy z kawą” (Alan Wake).

Inne osiągnięcia to połączenie losowości i szczęścia z szybką reakcją gracza. Czasem są zdobywane przypadkowo i dopiero po ich odblokowaniu w ogóle widzimy, że coś takiego istniało, np. “Podpal gracza obracanego przez kogoś używającego drwiny Wypasiony Fikołek” (Team Fortress 2).

Dzisiaj przyjrzymy się osiągnięciom Steam z gry Paladins: Champions of the Realm. Czy będą przypadkowe, absurdalne lub piekielnie trudne? A może zdobycie ich wymaga niewyobrażalnych umiejętności lub ogromnej ilości wolnego czasu? Zobaczymy.

Najrzadsze osiągnięcia z Paladins na Steam

Jak to w przypadku każdej gry bywa – statystyki Steam pokazują, że sporo graczy rezygnuje z gry już po kilkunastu minutach. Są też ci, którzy nigdy jej nie włączyli. Dlatego też nie znajdziemy osiągnięć, które zdobyło 100% graczy, chociaż często bywają proste i zdobycie ich to dosłownie kilka sekund.

Jako ciekawostkę na początek podamy najpopularniejsze osiągnięcie z Paladins. Nie jest to przejście krótkiego samouczka (za które też jest odpowiednie wyróżnienie gracza), ale Untouched – “Wygraj mecz, w którym drużyna przeciwna nie zdobyła ani jednego punktu” (58% graczy).

 Beta Player

Zdobądź 30 poziom podczas trwania wersji Beta.

Pierwsze z najrzadszych osiągnięć na tej liście jest związane z poziomem naszego konta w grze. Aktualnie może się wydawać to dziwnie – wbijanie poziomów zostało znacznie ułatwione, każdy z nich wymaga dużo mniejszej ilości doświadczenia, a spora ilość trybów, nagród i zachęcających gracza wyzwań dodatkowo wszystko napędza. Do dziś spośród graczy Steam osiągnięcie to zdobyło 6,22% z nich.

 Bounty Hunter

Zabij przeciwnika, którego seria zabójstw wynosi 15 lub więcej. 

Osiągnięcie trudne, ponieważ jest dość losowe. Na niższym poziomie większość graczy nie jest często na tyle uważna, by osiągać wysokie serie – bywa, że w grze po prostu co chwilę zabijamy, giniemy, zabijamy itd. Oczywiście trafiają się gry, gdzie przewaga przeciwników jest ogromna i prawie każdy z nich ma wysoką serię zabójstw. Jednak wtedy ustrzelenie takiego wroga to często kwestia przypadku i szczęścia.

Może część z Was posiada takie osiągnięcie i zdobyliście je bardzo łatwo, jednak ogólnie należy ono do rzadkich, ponieważ posiada je zaledwie 5,9% graczy.

 Last One Standing

Zostań jedynym żywym graczem podczas meczu. 

Kolejne osiągnięcie, które w dużej mierze zależy od przypadku. Nie mamy na niego wpływu, ponieważ o ile odebranie życia przeciwnikom to nasz cel, tak sojuszników zabijać nie możemy, a jeśli to w jakiś sposób zrobimy, to możemy zostać posądzeni o trollowanie. Więc pozostaje liczyć na szczęście i to, że w pewnej grze to właśnie my pozostaniemy jedynym ocalałym na polu bitwy. Osiągnięcie posiada 4,6% graczy.

 Double Kills Diamond

Zdobądź 400 podwójnych zabójstw.

Czas na osiągnięcie, które zależy od umiejętności i pracowitości gracza. Owszem, czasem jakiś double kill wpada przypadkiem, jednak trudno mówić tutaj o 400 przypadkach na jednym koncie. Tutaj muszę zaznaczyć, że celowo omijam wszystkie osiągnięcia pośrednie np. 100, 200 double kills. Diamentowa odznacza podwójnych zabójstw jest swojego rodzaju uwieńczeniem naszej pracy.

Pokaźny wynik 400 podwójnych zabójstw osiągnęło jedynie 1,8% graczy.

 Friends Forever Diamond

Graj przed 250 godzin w drużynie z osobą, która jest na liście twoich znajomych. 

Bez wątpienia najbardziej pracochłonne osiągnięcie w grze. Biorąc pod uwagę, że sporo graczy nawet nie gra w Paladins tyle czasu, to tutaj musimy grać z drugą osobą, więc jest to praca wspólna. Pamiętajcie, że chodzi o godziny, nie liczbę gier. Jeśli przyjmiemy, że gra średnio trwa około 15 minut, to musimy zagrać aż 1000 razy, by zdobyć taką odznakę.

Osiągnięcie Friends Forever Diamond jest najrzadszym i najtrudniejszym do zdobycia osiągnięciem z Paladins. Do tej pory posiada jest zaledwie 0,8% graczy na Steam.

Paladins Steam

A jak jest w Waszym przypadku? Ile z powyższych osiągnięć udało Wam się zdobyć? Być może jesteście już niedaleko osiągnięcia 400 podwójnych zabójstw lub macie znajomego, z którym uparcie gracie setki gier? Dajcie znać w komentarzach.