r.

Koniec z Systemem VIP w Paladins

Następna aktualizacja zbliża się wielkimi krokami. Kolejny system czeka rework - tym razem chodzi o Program VIP. Dlaczego jest usuwany, co stanie się z naszymi punktami i co otrzymamy w zamian?

VIP, wzmocnienia
i tworzenie lepszego Królestwa

system vip paladins

Zbliżając się do premiery, nasz zespół programistów przygląda się kolejno wszystkim podstawowym systemom istniejącym w Paladins. Robimy to, mając na uwadze jeden cel: chcemy, aby Paladins było bardziej jak gra AAA.

Poczyniliśmy duże postępy w ostatnich patchach – oczyszczając nasze UI, uruchamiając nasz pierwszy event oraz naprawiając długotrwałe błędy. Ale wciąż istnieje jedna rzecz w Paladins, która nie wygląda tak dobrze, jak mogłaby: Program VIP.

VIP w pierwszej chwili brzmi jak pay-to-win, zwłaszcza zanim gracze zrozumieją, jak VIP działa. Mimo że nie wpływa on na rozgrywkę, złe pierwsze wrażenie może odepchnąć niektórych graczy od Paladins.

VIP stworzył kolejną walutę w Paladins. Punkty VIP są dziwnym tworem pomiędzy złotem a kryształami i tak naprawdę nie dodają niczego wyjątkowego.

Chociaż uważaliśmy, że system ten miał sens w czasie wersji beta, to gdy zbliżamy się do premiery, uważamy, że możemy (i powinniśmy) zrobić coś lepszego.

Wprowadzimy nowy system – Battle Pass – zamiast systemu VIP. Niedługo podzielimy się z Wami większą ilością informacji na temat Battle Pass.

W związku z tym usuniemy Program VIP pod koniec patcha OB69.

Zastanawiacie się, co to dla Was oznacza?

Niewydane punkty VIP

W ciągu OB69 będziemy umieszczać masę itemów w Sklepie VIP w rotacji, dając Wam szansę na zużycie swoich punktów.

Jeśli nie możesz zużyć wszystkich swoich punktów lub zalogować się podczas OB69, otrzymasz rekompensatę za wszystkie niewydane punkty VIP:

  • Gracze otrzymają Gold Chest za każde 10 000 niewydanych punktów VIP, do pierwszych 100 000 punktów VIP na ich kontach.
  • Gracze otrzymają Diamond Chest za każde 50 000 niewydanych punktów VIP, po pierwszych 100 000 punktów VIP na ich kontach.

Niezużyty czas członkostwa VIP

Pod koniec OB69 gracze otrzymają rekompensatę w postaci 4 kryształów za każdy niezużyty dzień członkostwa VIP, który pozostał na ich koncie.

  • Dwutygodniowe członkostwo VIP kosztuje 200 kryształów.
  • Każde członkostwo zawiera 20 000 punktów VIP wartych 140 kryształów, jeśli były kupione oddzielnie. Gracze mogą wydać swoje punkty VIP lub otrzymać rekompensatę za niewykorzystane VIP-y, która jest opisana powyżej.
  • Wartość części członkostwa wynosi 60 kryształów objętych tym zwrotem.

Niewykorzystane boostery VIP

Wszystkie boostery drużynowe VIP pozostające w Waszym ekwipunku pod koniec OB69 zostaną zamienione na drużynowe boostery Battle Pass.

Nagrody za tiery VIP

Gracze zachowają wszystkie istniejące nagrody za tiery VIP.

  • Jeśli osiągnąłeś VIP Tier 3 lub wyższy, otrzymasz limitowany avatar – nowy element kosmetyczny dla graczy – jako podziękowanie za wzięcie udziału w Programie VIP.
  • Jeśli osiągnąłeś VIP Tier 5 lub wyższy, otrzymasz pierwszego legendarnego, związanego z Battle Pass wierzchowca za darmo.

Oprócz VIP w Paladins jest jeszcze jeden element, który wyróżnia się w niewłaściwy sposób: Booster Weapons.

Mimo że statystyki z tych broni nie mają wpływu na rozgrywkę, nie robiły dobrego pierwszego wrażenia. Słyszeliśmy też Wasze obawy, że wypożyczanie tych broni nie jest dobre, więc zaczęliśmy sprawdzać, jak sprawić, by zakupy te były trwałe.

Z tego powodu usuniemy również możliwość tymczasowego kupna Booster Weapons, efektywnie bezzwłocznie.

Niewykorzystany czas Booster Weapons

Jeśli posiadasz już wypożyczoną Booster Weapon, wciąż możesz korzystać z niej przez czas, który pozostał do końca wypożyczenia.

  • Booster Weapons powrócą do gry w następnym patchu jako “Gold Weapons”.
  • Gold Weapons nie będą już dawać boosta.
  • Gold Weapons przy zakupie będą odblokowywane na stałe.

Szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób Złote Bronie będą sprzedawane, wciąż są w trakcie finalizowania. Niedługo będziemy mieć więcej informacji na ten temat.

Po wyczyszczeniu kwestii Booster Weapons przyjrzeliśmy się także boosterom konta. Czujemy, że utraciły one nieco na wartości, od kiedy usunęliśmy Radiant Chests, a posiadanie trzech różnych sposobów na boostowanie progresu wydaje się zbędne.

Uprościmy wzmacnianie: idąc w przód, wszystkie boosty będą powiązane z nowym systemem Battle Pass. Usuniemy możliwość kupowania nowych boosterów konta w OB69.

Niezużyty czas wzmocnienia konta

Twoje konto pozostanie wzmocnione, dopóki kupiony booster się nie zużyje.


Nie możemy się doczekać, aż niedługo powiemy Wam więcej na temat Battle Pass! Do tego czasu oto mały zwiastun jednej ze skórek, którą będziecie mogli odblokować dzięki Battle Pass.