Paladins r.

Bohaterowie LGBT w Paladins potwierdzeni!

Twórcy gry potwierdzili - wśród bohaterów obecne są postacie LGBT! Kto to taki może być?

Dla tych, którzy nie bardzo orientują się w temacie, przypomnijmy, co w ogóle oznacza”LGBT” – jest to skrót odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych, określający ich jako całość.

Bohaterowie LGBT w grach aktualnie raczej nie jest niczym dziwnym czy niespotykanym, postacie takie są obecne w wielu produkcjach – wystarczy przypomnieć sobie choćby League of Legends czy Overwatcha. W Overwatchu orientacja Tracer została potwierdzona przez twórców, z kolei jeśli chodzi o LoL-a, to istnieje wiele przesłanek na ten temat względem różnych bohaterów – kto śledzi wypowiedzi Rioterów na ten temat czy też zna lore postaci, ten o tym wie – teraz jednak nie będziemy się nad tym zbyt rozwodzić, interesuje nas Paladins, przejdźmy więc do sedna.

Bohaterowie LGBT w Paladins potwierdzeni!

Jak widzicie, pewien użytkownik Twittera zadał pytanie jednemu z twórców Paladins – Thomasowi Holtowi: “Nie jestem homo, ale czy w Królestwie są obecni jacyś bohaterowie LGBT?”.

Krótka, treściwa odpowiedź to: “Tak”. Pod tweetem wiele osób pytało, o kogo chodzi. Tego jednak nie wiemy i na te pytania nie odpowiedziano. Być może Holt chciał w ten sposób rozbudzić ciekawość graczy?

Kto to taki może być?

paladins lgbt

Biorąc pod uwagę aktualne lore bohaterów (a w wielu przypadkach – po prostu pewną ilość podstawowych informacji na temat danej postaci), niekoniecznie łatwo jest się domyślić, kogo może to dotyczyć. Przypomnijmy jednak, że najprawdopodobniej już wkrótce możemy się spodziewać pełnych historii bohaterów (Zobacz: Nadchodzi lore w Paladins?!). Jak sądzicie, czy twórcy w lore w jakiś sposób ujawniliby takie informacje (tak jak np. w przypadku Tracer w Overwatchu)? Czy raczej pozostawią to oni domysłom graczy, ewentualnie podsuwając odnośnie tego jakieś przesłanki w ich historii?

Oczywiście fandom Paladins wciąż prężnie się rozwija, a wraz z nim tzw. shipowanie bohaterów (tworzenie z nich par i np. przedstawianie ich na fanartach). Wśród shipów z Paladins nie brakuje par homoseksualnych – pod tym względem (z tego co sam zauważyłem) popularnością cieszą się np. Ying, Skye, Evie, Fernando, a nawet Sha Lin. Kto wie, czy wyobrażenia fanów nie sprawdzą się w którymś z tych przypadków?


Od siebie mogę dodać tyle, że ostatnio w fandomie Paladins popularne stało się shipowanie pewnego amigo z silną chłopczycą, określaną przez wiele osób (w tym twórców) jako bad-Ash. Osobiście jeśli miałbym wytypować jakichś bohaterów, których “podejrzewałbym” o inną orientację, to stwierdziłbym, że ta dwójka wcale niekoniecznie musi się mieć ku sobie… Ale kto wie?

Co o tym wszystkim sądzicie? Macie jakieś domysły lub swoich “kandydatów”? A może w ogóle Was ten temat nie interesuje lub wręcz drażni? Podzielcie się swoimi opiniami!