r.

Czy zobaczymy Evelynn i Dariusa na Mistrzostwach?

Riot planuje ostateczne zmiany na czas Mistrzostw Świata. Czy zobaczymy na nich Dariusa i Evelynn? Przekonaj się!

Na oficjalnym forum LoL-a użytkownicy zainteresowali się kwestią zmian Evelynn. W tym temacie postanowił wypowiedzieć się Meddler:

“W tym tygodniu analizowaliśmy regularne wybory zawodowych graczy, ponieważ znajdujemy się coraz bliżej zamknięcia patcha na Mistrzostwa. Evelynn to jedna z postaci, których zmiany rozważamy, ponieważ ma ona dość wysokie pick/ban ratio w profesjonalnych grach (win rate czasami jest mniej wiarygodnym czynnikiem). Doszliśmy do wniosku, że zrezygnujemy z zaistniałych już jej zmian w patchu 5.18 (sądzimy, że jest silna, ale nie nadmiernie). Rozważaliśmy nerf jej [E], jeśli okaże się to koniecznością do osłabienia jej.”

 

evelynn_by_lataedelan-d8df7ga

 

Jeden z użytkowników zarzucił, że przez to Evelynn może w ogóle nie być warta wybierania, a co za tym idzie – zniknąć ze sceny profesjonalnej. Meddler jednak szybko odpowiedział:

“Nie, bylibyśmy szczęśliwi, widząc Eve na Mistrzostwach. Dyskutowaliśmy jednak nad naszą obawą, że mogłaby być ona za silna w grze na najwyższym poziomie.”

Dodał również:

“Zastanawiamy się obecnie nad tym, czy Evelynn nie jest za silna w grze zawodowych graczy. Jeśli nasze przypuszczenia się potwierdzą, znerfimy ją przez zmianę [E], którą aktualnie testujemy. Jeśli jednak nasze przypuszczenia się nie sprawdzą, zostawimy ją taką, jaka jest teraz.”

Wyjaśnił także, skąd zainteresowanie Riotu bohaterem, którego dawno nie modyfikował:

“Skupiamy się głównie na grach najwyższych lig z dodatkiem sceny profesjonalnej (która przeważnie jest podobna, ale nie identyczna) i niższych poziomów (regulacja dla bohaterów, którzy na niektórych poziomach MMR zdają się bardzo silni po nafeedowaniu). Musimy jednak teraz określić, co jest najważniejsze i poświęcić więcej uwagi temu rodzajowi gier. Ponieważ nadchodzący patch 5.18 jest tym, podczas którego odbędą się Mistrzostwa Świata, poszukujemy charakterystycznych dla profesjonalnych graczy bohaterów, a co za tym idzie – sprawdzamy, czy Evelynn potrzebuje jakichkolwiek zmian.”

image

 

Ponadto, na forum pojawił się również temat Dariusa. Użytkownikom nie udało się jednak uzyskać wielu szczegółowych informacji. Jedynie RiotScruffy krótko wypowiedział się w tej kwestii:

“Mamy przewidziane dla niego nerfy na PBE w patchu 5.18. Możliwe, że zatrzymanie jego nowej mechaniki [W] sprawi, że last hitowanie okaże się mniej bolesne dla przeciwnika i wymagające więcej umiejętności, ale warto pomyśleć, czy jego szybkość ataku nie jest zbyt niska.

 

darius-253290

Źródło:
http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/gameplay-balance/YqrNpp48-can-we-revert-darius-buffs-now

http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/gameplay-balance/2OhwoYss-can-we-get-some-context-from-riot-about-the-evelynn-nerf

http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/gameplay-balance/joO6HR08-meddler-said-that-they-are-nerfing-eve-due-to-her-being-strong-at-pro-play