League of Legends r.

Zmiany run w 8.4: nowy keystone, nerfy Fleet Footwork i/lub buffy Press the Attack

Zaciekawieni, jakie runy zostaną zmienione w nadchodzącym patchu? Zapowiada się, że jedna z popularniejszych runek dla ADC oberwie dość mocno...

Zobacz też:

Wiecie, jak to jest z niektórymi runami – w tym momencie są po prostu lepszym wyborem od innych. To można chyba powiedzieć o Fleetwork Footwork, na ADC jest to w jakimś sensie meta (która może odrobinę osłabła po nerfach Reliktowej):

  • Fleet Footwork i Press the Attack – najpewniej Riot będzie buffować PTA i/lub nerfić FF. Ostatnie zmiany FF-a sprawiły, że jest zbyt dominującą runą w drzewku Precyzji. Riot cały czas zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie buff PTA, czy nerfienie tego drugiego. A co z Lethal Tempo? Pozostaje w sferze “powinniśmy nad tym popracować”.
  • Resolve – najpewniej zastąpienie jednej czy dwóch run i rozlokowanie innych, aby drugi slot miał więcej możliwych wyborów i był bardziej zachęcający.
  • Bonus statystyk z Precyzji – rozdzielenie z innymi drzewkami, jak Resolve to robi teraz (np. Precyzja + Dominacja = AS i AD).

Jak będą wyglądać te bonusy?

50/50 z główną Precision /główną Resolve, 70/30, jeżeli główne będzie drzewko Sorcery lub Domination.

Zmiany zapisanych stron z runami

W sytuacjach takich jak 8.4, gdzie Riot zmienia pomniejsze runy (tzn. nie keystony), system będzie automatycznie zmieniać zapisane strony run, aby były cały czas aktualne. Nie martwcie się – w kliencie powinna być informacja o tym, że strona się zaktualizowała.

Nowy keystone

Kilka nowych informacji:

  • Będzie on bardzo dobry dla postaci melee (np. Darius).
  • Nie będzie gotowy na 8.4.
  • Najpewniej pojawi się w 8.5 i zostanie dodany w patchu 8.6.