League of Legends r.

Czy Ziggs zniknie z bota? Riot zajmie się ADC

Ostatnio popularny zrobił się Ziggs grany w roli ADC - z pewnością pick ten jest ciekawy, ale mocno niekonwencjonalny. 

Zobacz też:


Ghostcrawler, jeden z Rioterów, został zapytany, co sądzi o tej modzie. Oto jego odpowiedź:

Ogólnie rzecz biorąc, chcielibyśmy widzieć więcej takich trendów. Osobiście uważam, że gra jest łatwiejsza do wygrania, gdy mamy następująco obsadzone linie: top – tank, mid – mag, bot – strzelec + enchanter.

Obecnie niestety posiadamy problem ze strzelcami, ponieważ mogą grać jedynie na bocie (pomijając ekstremalne postacie typu Kindred czy Graves). To naprawdę fajne, jeśli możemy zobaczyć na dolnej alei więcej magów. Nie jest jednak fajne to, że gracz z 1000 meczów strzelcami nie ma teraz linii, na której mógłby grać.

Trudno też nakierować strzelców na inne przestrzenie. Z definicji mają być zasięgowymi postaciami, których główne obrażenia pochodzą z podstawowych ataków AD. Tak, jeden ze sposobów to wzmocnienie ich umiejętności QWER, ale w pewnym sensie zamienia ich to w magów.

Sporo słyszymy teraz od graczy strzelców, że czują się bardzo przytłoczeni obecną sytuacją, mają niewielki wpływ na grę, niewielką siłę lub wszystkie te kwestie jednocześnie. Na pewno się tym zajmiemy. Nie chcę, żeby zinterpretowano moją odpowiedź jako “zastąpienie ADC Ziggsem na bocie to cel 2017 roku”. Ale patrząc długoterminowo, uważamy, że gra może zyskać na większej elastyczności, jeśli chodzi o wybierane pozycje na różnych bohaterach.

Nie możemy więc uznać, że Rioter jest przeciwny obecnej sytuacji związanej z Ziggsem – ale też nie wolno nam stwierdzić, że podoba mu się sytuacja ADC. Jakby nie patrzeć, zrobili się wyjątkowo słabi – i twórcy mają zamiar się tym zająć.