r.

Hai zagra w jungli dla C9!

W tym tygodniu Meteosa zastąpi w jungli były midlaner C9, Hai. Czy poradzi sobie na nowej pozycji?

Bardzo głośna była sprawa zastąpienia midlanera Cloud 9, Haia, mistrzem soloQ z Europy – Incarnati0nem. Okazało się jednak, że zmiana ta nie wyszła drużynie na dobre – brakuje im odpowiednich decyzji, oceny sytuacji. Bez Haia wyglądają zdecydowanie słabiej, ponieważ to on zwykle dowodził. Po jego odejściu swoich sił w przywództwie próbował Meteos. Wszyscy niestety znamy wyniki – od początku istnienia C9 nie wyglądało tak źle jak teraz.

Zdecydowali się więc na dość desperacki krok – Meteos nie zagra w tym tygodniu w jungli. Zastapi go Hai. Najwyraźniej nie chcieli pozbywać się Incarnati0na, zresztą Hai na midzie radził sobie ostanio, cóż, co najmniej źle. Zobaczymy, czy wyjdzie im to na dobre.

Meteos wydał oficjalne oświadczenie na temat tej decyzji. Potwierdził, że zostanie częścią organizacji, jednak w innej roli. Napisał również:

“To była ciężka decyzja, ale ostatnio widać było, że obecne C9 po prostu nie działa. Myślę, że rezygnacja z pozycji i wpuszczenie kogoś innego do jungli poprawi atmosferę w drużynie oraz jej wyniki w LCS.”

Zaciekawił mnie fakt o “atmosferze w drużynie”. Cloud 9 znane było zawsze jako paczka przyjaciół, jeden organizm, a więc świetny klimat wydawał mi się już na stałe wpisany w ich markę. W podobnym tonie wypowiedział się ADC C9, Sneaky:

“Szczerze to coś po prostu było nie tak. Nigdy nie było okropnie, ale i tak… nie pykło. Mam wrażenie, że chodzi o osobowości, bycie “właściwym” człowiekiem do tej drużyny. Z Haiem było niesamowicie, jego pomysły w grze, kierowanie nami… Robiliśmy wszystko bez sprzeciwów, bo miał świetne pomysły. A bez niego biegamy wokół zagubieni, niepewni. Nie ma nawet kogoś, kto mógłby wypełnić tę pustkę.”

Dlaczego więc wypada Meteos, członek starego składu, a nie “nowy”? Czyżby to on stwarzał problemy? A może chodzi po prostu o pozycję, na której Hai mógłby grać pomimo problemów z nadgarstkiem? Wiele pytań. Odpowiedzi mało. Myślę, że niektóre da się wydedukować po jego występie w ten weekend.

Cieszę się, że próbują rozwiązać swoje problemy, chociaż to dość poważna decyzja. Możliwe, że wszystko inne już zawiodło. Nie wiem, czy zamiana Lemonnation -> Hai nie byłaby lepszą opcją. Support C9 znany jest raczej z układania dla drużyny strategii, a nie doskonałej mechaniki. To jednak trudna pozycja, na której Hai mógłby popełnić wiele błędów, np. dotyczących odpowiedniej kontroli wizji.

 

Co sądzicie o tak poważnej zmianie w połowie sezonu?