r.

Jak wspomóc początkującego kolegę?

Czy Wam także zdarzyło się wziąć pod swoje skrzydła kolegę, który dopiero co stawiał pierwsze kroki w League of Legends? Tłumaczenie mu wszystkiego od podstaw naprawdę nie musi być udręką. Sprawdź, w jak dobry i dogodny sposób nauczyć przyjaciela grać w Ligę! 

Mimo że większość graczy ma dobre intencje, wpływ mentora będzie kluczowy. Istnieje ogromna różnica od dydaktycznego nauczyciela, a typowego krzykacza, który wychodzi z gry, gdy przegrywa. W tym artykule, mam zamiar zająć najlepszymi oraz najgorszymi rzeczami, jakich może dokonać weteran, ucząc grać w League of Legends.

maxresdefault (4)

Złe opanowanie

Największe “nie” w odniesieniu do gry League of Legend  dotyczy opanowania.  Zamiast mówić na głos o złych zagraniach innych, spróbuj wziąć głęboki oddech i dowiedz się, co poszło nie tak, jak powinno. Jeśli przyznasz się do błędów, to bardziej prawdopodobne stanie się, że w ten sposób wymusisz na początkującym graczu dobre nawyki. Innym kierunkiem działań będzie gratulowanie przeciwnikowi. To pokazuje, jak jesteś pokorny i skłonny, by odnaleźć własne błędy. Jeśli uczeń jest w stanie rozpoznać swoje błędy, będzie je poprawiał znacznie szybciej, niż wskazuje na to średnia.

Granie normali przy Twoim obecnym, wyższym MMR

Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieszkodliwe, w rzeczywistości może mieć poważne konsekwencje. Grając w gry z przyjacielem na niskim poziomie, w rzeczywistości sztucznie pompujesz jego MMR. Chociaż to nie ma prawa wpływać na Ciebie przy DuoQ, to Twój przyjaciel na swojej drodze SoloQ napotka sporo smurfów, którzy będą filtrowani w jego podbitym MMR. Można tego uniknąć, grając wspólne gry na botach lub tworząc nowe konto, aby pomóc utrzymać mu spójne MMR. Należy również pamiętać, że każda gra, w której uczy się naszego przyjaciela, jest lepsza niż ta, w której samemu odnosisz zwycięstwo, nie zważając na ucznia.

 

82kzM

 

 

Pośpieszny 30 level

Jednym z głównych nieporozumień jest to, że gracz wraz z 30 levelem jest od razu gotowy przejść do gier rankingowych. Nie próbuj znajdować skrótów dla ucznia. Ten pomysł jest odradzany dla kadetów Ligi ze względu na chęć zdobycia coraz to wyższej rangi. Nim w zupełności będzie on na to gotowy, powinien przejść i przeanalizować wszelkie etapy gry. Poza tym, nie powinno się zachęcać do kupowania na siłę tanich postaci, by dobić ich liczbę do 16 w celu rozpoczęcia rankingowych rozgrywek. Nowy gracz powinien opanować przynajmniej tyle championów, by móc udać się na każdą linię.

Egzekwowanie mety

Dla niektórych lepszym rozwiązaniem jest posiadanie junglera bez run, niż pójście we dwójkę na topa. Meta jest czymś bardzo trudnym dla nowych graczy i nie będą w stanie jej tak szybko pojąć. Może to doprowadzić do tego, że Twój kolega będzie się w przyszłości wściekał na innych, ponieważ nie wybrali czegoś z obecnej mety.  Lepszym pomysłem byłoby nauczenie go budowania poszczególnych postaci i tego, czym różnią się od siebie wszystkie linie. Musisz sam przestawić własny tok myślenia, aby znaleźć sposób na wytłumaczenie mu wszystkiego i dobierać na początku bohaterów, którzy nie są zbyt trudni w obsłudze.

Wreszcie, to zawsze dobry pomysł, aby wprowadzić swojego studenta do źródeł zewnętrznych, takich jak YouTube lub stron internetowych. Możliwości oglądania gier profesjonalistów to dobry czas na tłumaczenie zagrań. Tak naprawdę, nie jest tak trudno stać się w oczach kolegi wielkim mentorem!

Źródło: Team Dignitas