League of Legends r.

Jak wspiąć się wyżej w rankingu? – porady

Niedawno wbiłeś 30 poziom i nie wiesz, jak rozpocząć przygodę z rankedami? A może od jakiegoś czasu siedzisz w niskiej dywizji i nie umiesz tego zmienić? Mamy dla Ciebie porady, które sprawią, że wspinaczka po lepszą dywizję stanie się łatwiejsza. 

Wielu z nas chce osiągać coraz to lepsze wyniki w ulubionej grze. Często niestety zdarza się utknąć w jakimś miejscu na naszej drodze do sukcesu. Co wtedy powinniśmy zrobić? Z pomocą idą bardziej doświadczeni gracze, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i zdobytym doświadczeniem. Może część z tych rad już słyszałeś, może wydają się oczywiste, ale wielu graczy wciąż o nich zapomina. Tak więc mamy dla Was zestawienie 13 porad, które mogą ułatwić zdobycie wyższej dywizji i zbliżenie się do swojego celu.

Jak wspiąć się wyżej w rankingu? – porady

1. Pierwszą rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest wybranie 2 ról, które chcesz grać oraz po dwie postacie na każdą z nich, które opanujesz. Daje to 4 postacie, którymi zazwyczaj będziesz grać.

2. Graj rankedy tylko wtedy, gdy czujesz się dobrze. Zadbaj o odpowiednią ilość snu, nawodnienia i jedzenia. Nie graj, gdy jesteś zdenerwowany. Relaks jest bardzo ważny.

3. Gdy jesteś już w kolejce, nie zapominaj o pozytywnym myśleniu. Powtarzaj sobie w głowie “Zniszczę przeciwników i wycarruję grę”. Pracuj nad pewnością siebie.

4. Ignoruj toksycznych graczy. Nie robią nic poza niszczeniem Twojego skupienia i atmosfery w grze. Wycisz wszystkich jeśli tego potrzebujesz. Pamiętaj, że podczas gry powinieneś skupiać się na rozgrywce, a nie na rozmowach na czacie. Liczy się każda chwila. Nie trać czasu na bezczynność czy rozproszenie myśli. Raz efektem tego może być przegapiony lasthit, innym razem Baron dla przeciwników.

5. Zawsze, ale to zawsze rób coś produktywnego. Jeśli nie masz co zrobić na swojej linii, możesz iść do jungli lub zadbać o wizję w innych częściach mapy.

6. Spróbuj nauczyć się szacować, jakie decyzje są bardziej opłacalne. Każde zachowanie na mapie ma jakąś cenę. Oceniaj, kiedy warto roamować. Nie rób tego, jeśli przez to stracisz wiele minionów (rozbiją się o wieżę). Czasami zdobycie killa, w czasie gdy tracisz dużo złota i doświadczenia z minionów, nie jest opłacalne.

7. Bądź świadomy tego, że cele w grze mają różne priorytety. W dużym skrócie będzie to: Nexus > inhibitory/Baron > wieże > smok > zabójstwo/farma.

Jak wspiąć się wyżej w rankingu? - porady

8. Gdy zbliża się moment walki o Barona, nigdy nie bądź widoczny na dolnej stronie mapy. Jeśli nie masz Teleportu, a cała przeciwna drużyna jest żywa, najprawdopodobniej stracicie wtedy Nashora.

9. LoL to nie gra, która polega na szalonych zagraniach i naśladowaniu (często nieudolnym) profesjonalnych graczy. Chodzi o to, by podejmować decyzje, które jak najbardziej zbliżą Was do wygranej. Owszem, nie da się uniknąć ryzyka. Ale podejmuj je wtedy, gdy masz duże szanse na powodzenie.

10. Lasthitowanie. Farmienie. Jest to stosunkowo łatwe w początkowej fazie gry, gdy pozostajemy na swojej linii (np. 80-90 minionów w 10 minucie). Nie zapominaj jednak o tym przez całą rozgrywkę, nawet jeśli zaczniesz chodzić w inne części mapy. W soloQ gracze niekoniecznie są przyjaźnie nastawieni. Jeśli zobaczą, że nie korzystasz z mininów na swojej linii, przyjdą i zabiorą farmę. Tak więc farma, farma, farma. Jeśli akurat nie możesz wziąć wieży, smoka, Barona lub zabójstwa, lasthituj. Lasthituj zawsze kiedy tylko możesz.

11. To nic, jeśli przegrasz grę. Nie da się wygrać każdej gry. To normalne. Ważne jest, by mieć pozytywne Win Ratio. Nawet jeśli to tylko 50,5% – nie poddawaj się i pnij się powoli w górę.

12. Sprawdź swój profil na OP.GG. Zobacz jakimi postaciami idzie Ci najlepiej (masz najlepsze statystyki i Win Ratio). Graj nimi często.

13. Ważne jest, byś pamiętał, że wspinanie się po drabince rankingowej jest procesem powolnym. Każda gra to jakieś doświadczenie i zdobyta wiedza. Jest to bardzo ważne dla każdego gracza. Nie ma magicznego sposobu, byś wspiął się o kilka dywizji jednego dnia.
Tak długo, jak postarasz się czerpać naukę z każdej gry i szukać oraz poprawiać swoje błędy, będziesz wspinać się po swojej własnej drabinie rankingowej, aż pewnego dnia osiągniesz upragniony cel.

Podobają Wam się powyższe rady? Być może znacie kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z graniem rankedów i warto byłoby zapoznać go z tymi poradami? Chcielibyście poznać kolejne wskazówki udzielane przez innych graczy? Dajcie znać w komentarzach.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło: klik.