League of Legends r.

Worlds 2019: wszystkie drużyny, które zakwalifikowały się na Mistrzostwa Świata

Lista drużyn, które zakwalifikowały się na Mistrzostwa Świata 2019.

Za wysiłek w spisaniu serdecznie podziękujmy portalowi Dotesports.

Zmiany w stosunku do Worlds 2018

 • Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Europie, finały – w Paryżu. Zeszłoroczny turniej miał miejsce w Korei Południowej. Wszystko o biletach znajdziesz tutaj.
 • W tym roku, ze względu na zwycięstwo chińskiego zespołu Invictus Gaming w 2018 r., wszystkie trzy drużyny zakwalifikowane z LPL trafią bezpośrednio do fazy grupowej Worlds 2018, a z regionu byłych mistrzów świata, czyli Korei Południowej, tylko top 2 zespoły z LCK.
  • Wszystkie regiony wystawiają po jednej drużynie z ostatniej pozycji (lub jedynej) do fazy play-in, z której wyłonionych zostanie top 4 drużyn kwalifikujących się do fazy grupowej. Nie dotyczy chińskich graczy z LPL – oni zakwalifikowali się dzięki zwycięstwie Invictus Gaming.
 • Znów ujrzymy łącznie 24 zespoły e-sportowe walczące o tytuł mistrzów świata.
 • W tym roku na pewno zobaczymy m.in. Team Liquid, Cloud9, G2 Esports, SK Telecom T1, Invictus Gaming, Royal Never Give Up.
 • W Worlds 2019 nie wystąpią m.in. Flash Wolves, Team Vitality, EDward Gaming, Afreeca Freecs, Team SoloMid, G-Rex, MAD.
 • Europa może okazać się silnym przeciwnikiem na tegorocznych Mistrzostw Świata.
  • W półfinałach drugiego najważniejszego wydarzenia e-sportowego, MSI 2019, zmierzyli się ze sobą europejski G2 Esports i utrzymujący tytuł mistrzów świata SKT T1. Drugą parą był amerykański Team Liquid i ówczesny mistrz świata, Invictus Gaming. Obydwa mistrzowskie zespoły odpadły, a cały turniej wygrała ekipa junglera Jankosa, G2. Od tamtej pory wybuchła #EUforia, która udowadnia, że europejski region dorównuje (a według niektórych nawet przerasta) swoim poziomem regionom koreańskiemu, chińskiemu czy amerykańskiemu.
  • G2 Esports znajduje się w świetnej kondycji od czasu wygranej MSI 2019, w którym nota bene ustanowili nowy historyczny rekord czasu rozegrania rozgrywek finałowych. Utrzymują wysoki poziom wygranych w ciągu tego sezonu.
  • Tegoroczne Worldsy odbędą się w Europie, a jak wiemy – gospodarze grający nas swoich ziemiach zawsze mają szczęście (chyba, że pogoda im nie dopisuje). Choć nie są to gry wyłącznie biało-czerwonych, miejmy nadzieję, że stadionowa murawa nie okaże się za śliska jak na Euro 2012. Zażartowałbym o niewygodnych podkładkach czy trafianiu do portu USB za trzecim razem, ale musimy zatrzymać tę karuzelę śmiechu i przejść dalej.

LCS (Ameryka Północna)

 1. Team Liquid
 2. Cloud9
 3. Clutch Gaming

LEC (Europa)

 1. G2 Esports
 2. Fnatic
 3. Splyce

LCK (Korea Południowa)

 1. SK Telecom T1
 2. Griffin
 3. DAMWON Gaming

LMS (Tajwan, Hong Kong i Makao)

 1. J Team
 2. ahq e-Sports Club
 3. Hong Kong Attitude

LPL (Chiny)

 1. FunPlus Phoenix
 2. Royal Never Give Up
 3. Invictus Gaming

VCS (Wietnam)

 1. GAM Esports
 2. Lowkey Esports

CBLOL (Brazylia)

 1. Flamengo eSports

LCL (Rosja)

 1. Unicorns of Love

LJL (Japonia)

 1. DetonatioN FocusMe

LLA (Ameryka Łacińska)

 1. Isurus Gaming

OPL (Oceania)

 1. Team Mammoth

LST (Azja południowo-wschodnia)

 1. MEGA Esports

TCL (Turcja)

 1. Royal Youth