r.

How2Tactics – Wizja, czyli jak nie wpakować się w przeciwnika

How2Tactics jest serią, w której małe Brązy, jak i większe Goldy będą mogły dowiedzieć się, jak grać, by nie przegrać. Zapraszam na Summoner's Rift!

UWAGA! JEŚLI UWAŻASZ, ŻE NIŻSZE DYWIZJE SĄ NA PEWNO GORSZE ORAZ ŻE BYCIE W SILVERZE II CZYNI CIĘ MISTRZEM WPIERDOLU, TO KLIKNIJ TAKI FAJNY CZERWONY KRZYŻYK W PRAWYM GÓRNYM ROGU EKRANU DLA NAGRODY WYZWALAJĄCEJ TWĄ DUSZĘ OD CIERPIENIA!

How2Tactics – Wizja, czyli jak nie wpakować się w przeciwnika

Ile razy zdażyło Ci się, drogi czytelniku, wejść prosto w przeciwnego dżunglera, gdy z uśmiechem na twarzy przemierzałeś dolną część rzeki na Summoner’s Rift? Lub kiedy ostatnio przytrafiło Ci się, że nie zobaczyłeś z daleka nadchodzącego na Twoją linię ganka? Jeśli to to pierwsze,  a y to drugie, a x + y = dużo, to ten poradnik jest stworzony specjalnie dla Ciebie! Ale nie martw się, dla tego drugiego Ciebie też. I dla trzeciego. A więc dziś dowiecie się, moi drodzy uczniowie, jak stawiać przeróżne wardy tak, by mieć gdzie paczać. Bo jak masz ciemno na mapie, to nie masz gdzie, prawda?

Zacznijmy od gry wczesnej, a dokładniej: od invadowania. Oto mapa, która ukazuje nam, jak najlepiej stawiać totemy podczas wejścia do wrogiej dżungli. Czerwone strzałki wskazują kierunek, w jakim należy się poruszać całą drużyną w pierwszym etapie. Zielone to ruch po odczekaniu kilku sekund (ilość do wyczucia), ale nadal razem. Fioletowe to ruchy pojedynczych graczy (zwykle są to gracze, którym wardy będą na razie niepotrzebne), zakończone stawianiem żółtych trinketów w zaznaczonych miejscach.

Mapa

VERY IMPORTANT! Pamiętajcie, by totemy stawiać ZAWSZE na brzegach krzaków, tak, aby zapewniały maksymalną wizję obszaru, który chcecie obserwować.

No i super. Early game minął. Czas zrobić Barona albo chociaż Smoka. [Tutaj wstaw dźwięk ginącego smoka] O, nie! Za późno. Gdybym tylko widział, że przeciwnicy zbierają się w tamtym miejscu! OMG REPORT JUNGLER NULL VISION! Wszystko zawsze spoczywa na barkach leśniczego. Ale ale! Czy serio cała wizja musi być robiona przez junglera? Raczej nie. A raczej na pewno nie. To nie jest wcale takie skomplikowane ulepszyć sobie niebieskiego trinketa na 9 lvl i wardować na odległość, a w ostateczności wydać te 75 golda, które i tak pewnie dostałeś od swojego Supporta poprzez Zbocze Góry, na Totem Wizji. “Skąd mam wiedzieć, gdzie je kłaść?”, zapytacie.

How2Tactics

 

 

 

 

 

 

 

Nie martwcie się! Lecę na pomoc! Oto mapa najskuteczniejszych różowych lokalizacji.

Mapa

Oczywiście, jeśli macie coś lepszego, dawajcie znać. W stawianiu różowych wardów najważniejsze jest to, by zapewniały dużą wizję, jednocześnie będąc ukrytymi przed przeciwnikami. Dlatego też krzaki za wilkami i blue są chyba najlepszym z możliwych różowych miejsc. Totemy tam postawione potrafią przetrwać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut gry!

VERY IMPORTANT! W przypadku kręgów z Baronem i Smokiem, totemy należy stawiać dokładnie w zaznaczonym miejscu, czyli na środku bocznej ściany. Spowodowane jest to faktem, iż w takim wypadku wardy nie są widoczne ze środka rzeki, a zarazem odkrywają i skanują w poszukiwaniu innych wardów cały okrąg.

No i najważniejsze! Kamienie Widzenia! Hurrrraaaa! Tylko dlaczego nikt ich nie kupuje?! Niehurrraaaa! Pokazuję i objaśniam. Sightstony powinny być kupowane przez jedną osobę w drużynie. Najczęściej jest to Wsparcie. Zwłaszcza, że teraz możecie połączyć część swojego ulubionego supportowego itemu z Kamieniem Widzenia. Oczywiście wyklucza to dodatkowe bonusy płynące z rozwoju tego przedmiotu, ale można zaoszczędzić trochę golda i miejsce w ekwipunku. Zielone wardy, z racji tego, że są niewidzialne, możemy stawiać poza krzakami. Należy umieszczać je w miejscach najbardziej uczęszczanych.

Mapa

Także to tyle na teraz. Zostańcie z nami, bo już niebawem kolejny odcinek serii How2Tactics! [muzyczka outro, wybierzcie sobie jakąś]

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]