League of Legends r.

Szybszy surrender już niedługo

3 AFK-ów w teamie, gra przegrana już w 10 minucie czy inne sytuacje... Czasami przydałaby się możliwość poddania przed 20 minutą. Na szczęście - Riot to wreszcie zrozumiał.

Na swoim Twiterze RiotSocrates poinformował graczy o planach z tym związanych:

Żeby potwierdzić, pracujemy nad wczesnym surrenderem, aby lepiej radzić sobie z grami zaczynanymi z AFK-ami, jednak nie pojawi się to w patchu 6.9.

Potwierdził to również RiotNeuroCat:

Hej, ludzie – jestem w zespole tworzącym “/remake” (ten dodatek). Aby sprecyzować, nie zostanie on wydany w patchu 6.9, jednak chcemy przekazać go w Wasze ręce ASAP 😀

Rioter potwierdził również, że /remake będzie możliwy do użycia również na rankedach.

Ale, ale… Czym tak naprawdę jest /remake?

Wpisanie formuły “/remake” na czacie uruchomi głosowanie.  Nie mamy jeszcze dostępu do wszystkich plików, jednak z tego, co pojawiło się na PBE, wynika, że zespoły będą mogły zmienić grę, jeśli ktoś się nie połączy z serwerem po ekranie wyboru bohatera i żaden z graczy nie zostanie jeszcze zabity.

Oto pliki tekstowe z PBE:

stringi

Your team has X seconds to remake the game because a player dc’d and no kills occurred. Vote to end the game by typing /remake in chat.
Only the dc’d player will take a loss. This vote can only occur once.

Czyli pokrótce – po rozpoczęciu gry z AFK-iem team ma X sekund na rozpoczęcie głosowania, które ma na celu zakończenie meczu. Tylko gracz, który został rozłączony z serwerem, przegra mecz – dla reszty zawodników nie będzie to miało znaczenia. Głosowanie to może pojawić się tylko 1 raz.

To protect high-tier competitive integrity, your remake would count as a loss because the dc’d player is in your premade.

Ponadto, jeśli rozłączony będzie gracz, z którym jesteś premade’owany, również zakończysz grę jako przegrany.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]