r.

Topowe talie sezonu numer 23

Oto talie, które były bardzo często grane w sezonie 23 - zobaczcie!

reno

Pierwszą talią, która była często grana w sezonie 23, jest Reno ComboLock. Można nią grać na dwa sposoby. Jeden z nich to kontrola stołu i wymiana z przeciwnikiem, zaś drugi – combo, które wygląda następująco: Arcane Golem + Power Overwhelming + Faceless Manipulator + Dark Peddler, z którego możemy podnieść Power Overwhelming/Abusive Sergeant/Soulfire. Zamiast Arcane Golema, można grać z Leeroy Jenkins, jednak wersja z golemem nie potrzebuje  Emperor Thaurissanaaby pokazać swój potencjał.

Reno ComboLock jest wolną talią, co oznacza, że w początkowej fazie rozrywki trzeba skupić swoją uwagę na stole, dopóki nie możesz wykorzystać w pełni swojego potencjału. Wszystkie Twoje początkowe karty są bardzo silne (Zombie Chow/Dark Peddler/Imp Gang Boss) i pomogą Ci w kontroli stołu. Jeżeli znalazłeś się w tyle karty takie jak Hellfire/Shadowflame/Demonwrath, pomogą Ci one oczyścić stół. Należy pamiętać, że kawałki Twojego combo nie muszą być trzymane w ręku w obliczu szybszych decków, szczególnie w obliczu midrange lub aggro. Faceless Manipulator zawsze może być wykorzystywany jako narzędzie do kopiowania obronnej prowokacji, a Arcane Golem świetnie działa z Shadowflame.

mage

Na drugim miejscu klasyfikuje się Freeze Mage. Talia ta opiera się w większości na zaklęciach, które mają swoją synergię z  Malygosem. W połączeniu z Emperor Thaurissanem tworzy to mieszankę wybuchową. Po zagraniu Malygosa Twój przeciwnik powinien umrzeć w przeciągu kilku tur. Jeżeli jesteś w tyle, dobrym rozwiązaniem będzie zagranie Doomsayera, który ma szansę wyczyścić stół.

aggro

Nie mogło także zabraknąć Aggro Druida. Zadaniem tej talii jest przejęcie inicjatywy na stole już od pierwszej tury. Zmusi to przeciwnika do wymiany. Pomóc w tym mogą Ci  Darnassus Aspirant/Innervate/Leper Gnome/Sir Finley Mrrgglton/Living Roots. W późniejszej fazie rozgrywki talia ta traci powoli kontrolę na stole, lecz do tego czasu przeciwnik powinien być już martwy.

[latest_posts category=”hearthstone” count=”6″]