League of Legends r.

TFT: Co w kolejnych patchach (rankedy, zmiany UI, nowy zestaw bohaterów i pochodzenia)? Czy dostaniemy NE/XP za granie?

Minął już ponad tydzień z Teamfight Tactics na serwerach live. Co Riot planuje dalej?

Co dalej w patchu 9.13?

Patch 9.13 będzie na serwerach live jeszcze przez dwa tygodnie (to nie pomyłka! łączna długość tego patcha to trzy tygodnie). Co kilka dni możemy spodziewać się zmian związanych z balansem – podobnych do dotychczasowych:

Celem tych mikropatchów jest to, by tryb gry był możliwie najbardziej stabilny do czasu wprowadzenia rankedów (czyli do patcha 9.14).

Patch 9.14: rankedy i nowa zawartość

Rankedy

W patchu 9.14 Riot uruchomi rankedy dla trybu Teamfight Tactics i oficjalnie rozpocznie “beta sezon”. Pamiętajcie, że w TFT zwyciężają cztery pierwsze osoby – te cztery osoby będą też otrzymywać LP.

Nowy bohater

W aktualizacji 9.14 do Teamfight Tactics dołączy też nowy bohater: Twisted Fate. Będzie piratem i magiem.

RNG przedmiotów jest złe!

Riot uważa, że RNF w kontekście TFT jest na dłuższą metę dobre. Zapobiega nudzie i umożliwia zmiany. Nie można z niego więc zrezygnować całkowicie.

Twórcy nie ukrywają jednak, że rzeczywiście system przedmiotów czasami wydaje się bardzo niesprawiedliwy, zwłaszcza jeśli jedna osoba nie otrzymuje żadnego przedmiotu, a przeciwnik – kilka. Riot planuje więc zmiany. Nie znamy jeszcze konkretnych planów, ale prawdopodobnie zostaną wprowadzone “gwrantowane dropy”. Sprawdzane są także inne rodzaje dropów niż przedmioty, np. złoto, doświadczenie, a nawet bohaterowie.

Zmiany pojawią się w patchu 9.14.

Informacje w interfejsie

Riot zamierza wprowadzić też więcej elementów w interfejsie, aby zapewnić przejrzysty obraz tego, jak działają poszczególne elementy Teamfight Tactics. Czego możemy się spodziewać?

  • Licznik obrażeń,
  • panel statystyk dla jednostek,

  • wskaźniki win streak / lose streak,

  • możliwość podejrzenia przedmiotów z wyposażenia,
  • poprawki obecnego ułożenia elementów interfejsu…

…i wiele innych!

Część zmian pojawi się już w aktualizacji 9.14.

Kolejne patche

Nowa zawartość będzie pojawiać się w praktycznie każdym patchu. Szybko powinniśmy zobaczyć nowe pochodzenie, które stworzy nowe ścieżki budowania. Riot chce, by TFT cały czas wydawało się świeże i ekscytujące.

W nowym sezonie Riot planuje wydać cały drugi zestaw, który rozpocznie nową rundę gameplayu dzięki nowym jednostkom i pochodzeniom.

Powinniśmy otrzymywać nagrody za granie (XP, NE)

Na razie z TFT możemy zdobywać zawartość związaną z Beta Pass. Gracze nie ukrywają jednak rozczarowania brakiem doświadczenia i NE za granie w nowy tryb. Riot jednak pracuje nad tym, by wprowadzić system wynagradzania gracza za grę w Teamfight Tactics (niestety nigdzie nie pojawiła się informacja, czy będzie to związane z dotychczasowymi możliwościami – tj. XP oraz NE – czy powstanie coś zupełnie innego).

Riot chce też znaleźć sposób na zintegrowanie Summoner’s Rift, ARAM-a, Twisted Treeline i TFT w jedno, spójne doświadczenie (jako że wszystkie bardzo się różnią pod względem gameplayu).