League of Legends r.

Tarzaned twierdzi, że boostował IWD do Challengera za… 10 000 dolarów

Drama w świecie League of Legends: Tarzaned twierdzi, że boostował e-sportowca do Challengera. Za tę usługę IWD miał mu zapłacić 10 000 dolarów.

Julian “Tarzaned” Farokhian –  streamer; gra głównie na pozycji junglera. Na początku lutego 2020 r. oskarżał wsparcie Riotu o przekupstwo. Znany również z kolekcjonowania unikalnych klubów w LoL-u.

Christian “IWillDominate” Rivera (IWD) – e-sportowiec, obecnie streamer dla Team Liquid. Gra głównie na pozycji junglera. Obecnie prowadzi znane podcasty na temat League of Legends.

Dwa lata boostingu…

Podczas swojej ostatniej gry na streamie Tarzaned powiedział parę zdań za dużo o IWD.

Nazywasz siebie graczem z Challengera, a tak naprawdę nigdy sam go nie wbiłeś. […] Musiałem grać dwa lata na Twoim koncie, by dostać się do Challengera.

Tarzaned stwierdził, że boostował IWillDominate’a w ciągu sezonu siódmego i ósmego, czyli po tym, gdy ten zakończył swoją e-sportową karierę, stając się pełnoprawnym streamerem dla Team Liquid w 2016 roku.

Oznacza to, że od 2017 do 2018 roku mógł być boostowany przez Tarzaneda.

Nie wiem, jak on może mieć tak ogromne ego, jestem dla ciebie taki miły. […] Trzymałem tę informację w sekrecie przez trzy lata. To po prostu brak szacunku. Naprawdę musisz zapanować nad swoim ego.

NAMonkey813 w Masterze. Jedno z kont IWD, które miał boostować Tarzaned.

Fragment historii gier NAMonkey813. Chcąc “urzeczywistnić” swoje konto, by nie wydało się, że jest boostowany, spadał z 10 CS-ów na minutę do 5.

… za 10 000 dolarów

W dalszej części streama Tarzaned stwierdził, że IWD zapłacił mu za tę usługę, bagatela, 10 000 dolarów.

Tarzaned tweetnął (wpis został usunięty) screnshota, w którym IWD rzekomo wysłał mu 4179,61 dolarów na jego konto PayPal między sierpniem 2018 r. a wrześniem 2019 r.

Inna płatność, na około 2400 dolarów, miała wyciągnąć konto NAMonkey813 w sezonie 7 z Diamentu 1 do Challengera. [Źródło]

Łącznie dokonano około 300 płatności, które złożyły się na sumę 10 000 dolarów – czyli ponad 40 000 złotych. [Źródło]

Tarzaned uważa, że ogólne umiejętności IWD należą do Diamentu. Oskarżany o bycie boostowanym gracz wykorzystywał na różnych streamach czy rozmowach “autorytet” dawany mu przez wysoką dywizję, do której – jak się okazuje – sam nie należał.

IWD również boostował konta Tarzaneda

Każdy kij ma dwa końce. IWillDominate poinformował, że również boostował konta Tarzaneda. Nie brał jednak nigdy za to pieniędzy.

IWD przyznał się do tego, że Tarzaned grał na jego koncie. Według gracza, była to “przyjacielska przysługa”, by jego konto nie spadło z wbitej ciężką pracą dywizji, z powodu nieregularnego grania.

IWD nie potwierdza jednak zapłacenia streamerowi równowartości 10 000 dolarów. Powiedział jednak, że skupował od niego konta na 30 lvlu bez dywizji.

Dowody przedstawił w swoim półtoragodzinnym filmiku z 21 maja.

Do dramy pomiędzy dwoma graczami odnoszą się inni streamerzy, jak np. Yassuo.