r.

10 sposobów na udoskonalenie siebie

W dzisiejszym wydaniu zajmiemy się ważnymi elementami gry, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas rozgrywki. W końcu zależy nam, abyś szybko awansował do swojej wymarzonej dywizji! :)

lol1

1. Koncentrowanie się na CS-ach

Jedną z najbardziej oczywistych rzeczy, która oddziela niższych zawodników dywizji od lepszych, jest farma. Każde ~ 15 CS równe jest jednemu zabójstwu, więc jeśli trafisz wszystkie swoje CS-y, a tym samym zmusisz przeciwnika do przegapienia kilku swoich minionów, to w najprostszy sposób możesz zdominować swoją linię i stworzyć silną przewagę dla własnego zespołu.

 

2. Wykorzystywanie Flasha ofensywnie

Generalnie, mechanicznie gracze z dłuższym stażem powinni mieć szybszy refleks od ich przeciwników.  Oznacza to, że ​​można zadać w krótkim czasie obrażenia i na tyle szybko, by zdjąć cel przed jego ucieczką. Gdy nie jesteś pewny, że masz wystarczająco dużo obrażeń do zabicia, musisz mieć w pogotowiu Flasha.

 

XhZTe

 

3. Freezowanie linii

Na początku wielu graczy posiada ryzykowną tendencję do szybkiego obijania swoich minionów, tym samym pushując swój lane.  W rezultacie takie osoby wywołują wilka z lasu i nie mowa tu tylko o Warwicku.  Mrożenie swojego pasa i trzymanie się blisko wieży jest dobrym sposobem, zwłaszcza gdy nie masz ustawionych w krzakach wardów.

 

4. Uwaga – jungler

Tak jak w przypadku zbytniego pushowania, ten podpunkt również odnosi się do uważania na wrogiego junglera. Z pomocą przyjdą Ci wardy, które za zapewnioną ochronę nie kosztują zbyt dużo. W przypadku wardów zawsze powinno być tak, jak z prezerwatywami – jeśli nie masz na nie kasy, to się za seks nie bierz (w odniesieniu do LoL-a będzie raczej chodzić o laning, no ale co kto lubi).

 

5. Dominacja na poziomie 1

Skradanie się na teren wroga na poziomie pierwszym? Czemu nie! Jeśli na poziomie pierwszym posiadasz większą ilość CC, to zawsze będzie to dobry pomysł, w końcu nie wszystkie postacie są nastawione na wymianę na 1 levelu. Dzięki temu możecie zyskać fragi, spalić przeciwnikom Summoner Spelle, bądź wymusić na nich powrót do bazy.

 

LOL-st-wards-title

 

 

6. Wardowanie + ostre pushowanie

W późniejszych fazach gry, gdy już udało się stworzyć dominację na swojej linii, dobrym wyjściem na zwiększenie przewagi Twojej drużyny będzie pushowanie pasa w każdym momencie, gdy zejdzie z niego Twój oponent. W celu uchronienia się przed niespodziewanym, należy zawsze nosić przy sobie wardy.

 

7. Wybieraj dominujących championów

Jeśli jesteś naprawdę utalentowany, wybieraj mistrzów opartych na szybkim burstowaniu nieprzyjaciół. Granie, czym popadnie, nie zawsze musi iść w parze z Twoimi oczekiwaniami o ligowy awans. Postacie posiadające wzmocnioną mechanikę do ogrania powinny być Twoim priorytetem.

 

8. Wybieraj to, w czym czujesz się najlepiej

Jeśli po zastosowaniu się do rady z podpunktu siódmego dalej odczuwasz, że postacie polegające na szybkim burstowaniu nie odpowiadają Twojemu stylowi gry, to jak najbardziej zostanie na Tobie wymuszone szukanie innych odpowiedników na carrowanie gry. Mocne CC też są pożyteczną opcją, zwłaszcza dla reszty teamu, które często przydają się do inicjowania.

 

team-fight

 

 

9. Teamfight

Jeśli nie jesteś zbytnio nafeedowany, staraj się wraz z drużyną za wcześnie nie inicjować walk. W końcu musisz być na siłach, by ograć wrogów. Toczenie małych potyczek da największą szansę na udowodnienie własnej sprawności mechanicznej. Tymczasem w dużych walkach zawsze istnieje szansa, by oberwać od klatki Morgany, a przy tym skończyć bardzo marnie.

 

10. Udział w walkach

Udział, a zarazem niesienie pomocy w nieoczekiwanych potyczkach, bywa niezmiernie korzystny. Nie stój więc jak kołek i zadbaj o udzielanie pomocy sojusznikom. Farma to naprawdę nie wszystko.