r.

Jak śledzić ruchy przeciwnego junglera?

Rola pełniona przez junglera jest jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu. Głównym zadaniem będzie zatem śledzenie i kontrolowanie jego ruchów. Kto powinien się tym zajmować i w jaki sposób?

W teorii położeniem swojego przeciwnika w jungli powinien zajmować się nasz jungler – niestety, nie wszystko tak dobrze wygląda w praktyce na SoloQ. W niektórych momentach należy wziąć sprawy w swoje ręce. Czasem poprzez nawet jeden dobrze ustawiony ward można ostrzec resztę sojuszników przed zbliżającym się zagrożeniem. 

Przedstawione trzy obszary na poniższym zdjęciu są odwiedzane przez przeciwnego junglera. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie jednego warda najbliżej Twojej linii. Dobrze jest posiadać wiedzę na temat położenia nieprzyjaciela, a także ustalić, czy ma się czas na taktyczny odwrót. Jest to niezwykle ważna informacja także dla junglera, który – znając dokładne miejsce pobytu przeciwnika – może z łatwością zająć się zgankowaniem linii, na którą na pewno nie zdąży przemieścić się wrogi jungler.

image1437606914

 

 

Komunikacja jest elementarzem prowadzącym do zwycięstwa. Oczywiście, musicie skupić się także na przeciwnikach na swoich liniach, dlatego tak bardzo ważne jest, aby zainwestować w wardy. Ale czy to wystarczy? 

 

image1437973938 (1)

Zabicie wilków daje nam wizję w postaci Ducha Rzecznego. Wykrywa on wrogów po stronie blue buffa. Wizja ta trwa jedynie 75 sekund, ale tworzy ona wystarczającą presję do powstrzymania oponenta. Poza tym, można go ukraść z przeciwnej jungli i tym samym uzyskać więcej wizji dla siebie i swojego teamu.

image1437973974

 

Wędrujący Krab jest niezwykle przydatną zaletą, którą warto posiadać. Wczesna gra kładzie nacisk na zrobienie pierwszego smoka. Wizja dostarczana z kraba w fantastyczny sposób informuje nas o zamiarach wroga. Dostarczana również przez niego prędkość ruchu jest przydatnym elementem w trakcie bójki prowadzonej na rzece. Pamiętaj, że jego buff trwa wyłącznie 60 sekund. Tak odkryty teren opóźnia ganki enemy junglera, gdyż zawsze w odpowiednim momencie wiemy, że musimy zacząć grać ostrożniej.

 

Źródło: http://team-dignitas.net/articles/blogs/League-of-Legends/7637/tips-on-tracking-enemy-junglers