League of Legends r.

Skład drużyny – synergiczne picki

Pickowanie jest skupione na zdobyciu jak największej przewagi nad przeciwnikiem oraz uzyskaniu jak najlepszego team compu. Jak najlepiej pickować i komponować postacie, aby wygrać? W dzisiejszym artykule się tym zajmiemy.

Główne picki

Core picks są podstawą dobrego zespołu. Najlepiej jest wybierać tak, aby wszystko było zrównoważone – kontrola tłumu, mobilność, DMG oraz burst. Thresh, Rengar oraz Fizz jest jednymi z lepszych wyborów, jeśli chodzi o kompozycje. Już tłumaczę dlaczego – takie trio jest elastyczne oraz posiada wszystkie wymagane cechy, jakie zostały podane wyżej. Jeśli te 3 picki trafią w dobre ręce, z pewnością staną się maszynami do zabijania oraz wygrywania.

Thresh

Thresh jest solidnym wsparciem dla wielu kompozycji. Jego zestaw umiejętności wpasuje się praktycznie w każdy zespół. Jego Q spowalnia oraz łapie przeciwników. Umiejętność W może odrzucić wrogów, jak i ich przyciągnąć, a E potrafi uratować sojusznika z najgorszej sytuacji. R potrafi dużo zdziałać podczas walk, spowalniając i zadając obrażenia.

Synergiczny bohater: Kalista

Synergia dolnej linii jest bardzo ważna i często wpływa na losy gry. Kalista jest idealnie synergicznym bohaterem dla Thresha. Jej R plus umiejętności Thresha potrafią wyrządzić dużo szkód przeciwnikom. Dobrze użyty ultimate Kalisty oraz szybkie Q + W Thresha potrafią dać dużą przewagę w walce lub podczas ganków. Po źle zagranym wejściu nasz Łowca Dusz może szybko się wycofać, ratując ADC swoją latarnią z E.

Typowe combo
Kalista: Fate’s Call [R]

Thresh: Death Sentence [Q]

Thresh: The Box [R]

Thresh: Flay [W]

Kalista: Rend [E]

Kalista po wrzuceniu Thresha w grupę przeciwników pozwala mu na swobodne złapanie kogoś z Q, po czym Thresh ma okazję do użycia W. Można również użyć odwrotnej kolejności. Po użyciu R Thresha Kalista ma okazję na stackowanie swoich włóczni, aż finalnie używa ona E, rozdzierając przeciwników!

Rengar

Największą zmorą ADC jest Rengar, szczególnie w enemy. Jego niewidzialność z umiejętności R pozwala na swobodne podkradanie się do izolowanych wrogów. Podczas walk może on sprytnie się podkraść i skutecznie zabić papierowego przeciwnika, np. ADC. Dobry gracz Rengarem potrafi podczas walk zmienić losy gry o 180 stopni.

Synergiczny bohater: Shen

Dlaczego Shen? Wyobraźcie sobie moment, kiedy Wasz Rengar skrada się, atakuje, a w tym samym czasie Shen zaczyna się do Was tepać z R! Walka jest wtedy 2v1 z prawie całkowitą możliwością wygrania starcia.

Typowe combo
Rengar: Thrill of the Hunt [R]

Shen: Stand United [R]

Rengar: Bola Strike [E]

Shen: Shadow Dash [E]

Rengar: Savagery [Q]

Połączenie R Renagara z dobrze zaplanowanym R Shena może zadać przeciwnikowi masę obrażeń. Używając E Rengara, aby spowolnić swoją zdobycz, duet może w pełni wykorzystać Unseen Predator, aby skoczyć na prawo od celu. Spowoduje to ustawienie Shena na Shadow Dash [E] z Rengarem, który podtrzymuje swoje obrażenia.

Fizz

Umiejętności Fizza w połączeniu z Lich Banem robią z niego śliską i trudną do złapania rybę. Podczas skoków w drużynie walka z Playful/Trickster może prowadzić do problemów z wodą. Zdolność Fizza do tworzenia ogromnych obrażeń czyni go jedną z lepszych postaci do teamu.

Synergiczny bohater: Jarvan IV

Fizz staje się najbardziej użyteczny, jeśli może używać R z odległości. Używanie go na bliskie dystanse może być nieco ryzykowne, ponieważ musi on wtedy odskoczyć i zużyć swoje zasoby energii, które mógłby wykorzystać do zabójstwa. R Jarvana IV stworzy idealną sytuację do użycia umiejętności Fizza na bezpieczną odległość.

Typowe combo
Jarvan IV: Demacian Standard [E]

Jarvan IV: Dragon Strike [Q]

Jarvan IV: Cataclysm [R]

Fizz: Chum the Waters [R]

Fizz: Playful / Trickster [E]

Jarvan obejmuje ogromną ilość gruntu, łącząc jego klasyczny “flag & drag” combo z jego ultimate, Cataclysm R. Podczas gdy ich wróg zostaje uwięziony wewnątrz, Fizz może lądować gładko z Chum the Waters R. Obydwa ulty działają dobrze, aby wyodrębnić przeciwnika, nawet w walkach drużynowych, a ich szkody mogą szybko przełożyć walkę na korzystną.

Supportowe picki

Aby kompozycja drużyny była pewna, należy się upewnić, czy support również daje coś od siebie w teamie. Należy dobrze wybrać, aby każda postać miała możliwość wsparcia chociaż jednej ze swojego teamu. Wtedy możemy być pewni swojej siły w grupie!

Ashe

Frost Archer jest dobrym wyborem na pozycję ADC. Inne postacie z drużyny powinny pozwolić Ashe na kumulowanie swoich obrażeń. Powinna być również dobrze kryta ze względu na swoją kruchość. Jej R potrafi pomóc drużynie z dużego dystansu, np. zatrzymując uciekającego wroga.

Gragas

Chociaż Gragas posiada taki zestaw umiejętności, że świetnie potrafi sobie poradzić sam, to jego R jest najważniejsze dla teamu. Jego ultimate może skierować wrogów bliżej teamu lub odbić podczas ucieczki, robiąc z Gragasa bohatera, który ratuje drużynę.

Zyra

Chociaż jako support Thresh wydaje się niezastąpiony, to magowie jak Zyra również znajdą swoje miejsce. Z ogromną ilością burstów, a także CC pick Zyry może umożliwić topowi czy junglerowi na wybranie tanków.


Podsumowanie

Picki, jak ich zależność wobec siebie są ważne. Jeśli tylko posiadamy team lub mamy okazję z nim zagrać, dobrze by było przetestować te propozycje oraz to, jak potrafią się spisać.

A Wy co o tym sądzicie? Podzielcie się opinią w komentarzu!