r.

Skandaliczne warunki pracy w Riot Games

Kilka dni temu przedstawialiśmy Wam raport organizacji GlassDoor, która oceniła bardzo źle organizację pracy w Riot Games (pod tym linkiem możecie więcej o tym przeczytać - Click!). W dniu dzisiejszym na portalu Quora pojawił się wypowiedź jednego z byłych programistów League of Legends, który zwierzył się z tego jak wyglądała jego praca w firmie. 

Oto jak Michael Shao (odpowiadał on za sklep na stronie internetowej – ten z koszulami, figurkami etc.) przedstawił typowy plan dnia w pracy:

“Oto jak wygląda mój dzień

  • 10:00 – przyjście do biura, pójście do stołówki po jedzenia następnie na spotkanie organizacyjne
  • 11:00 – powrót do biurka, odpowiedź na emaile, planowanie popołudnia
  • 12:00 – jedzonko
  • 13:00 – rozpoczęcie właściwej pracy (kodowanie, poprawianie bugów, dodawanie nowych rzeczy)
  • 16:00 – ktoś krzyczy z innego biurka, że jest mu nudno, więc zaczynamy grać ARAMy lub Premade Rankedy w 5 osób. Zazwyczaj jedna lub dwie gry
  • 17:00 – powrót do pracy, bo trzeba skończyć przed kolejnym jedzonkiem
  • 19:00 – jedzonko w pracy lub udanie się do domu, aby tam coś ugotować
  • 20:00 – powrót do pracy na dwie godzinki
  • 22:00 – zakończenie dnia pracy, sprawdzenie e-maili, granie w gry video do samego rano lub powrót do domu , aby odpocząć i pójść spać

Od czasu do czasu mamy jakieś szkolenia lub spotkania, ogólnie widziałem duży progres i chęć rozwoju firmy […] jest to fajne miejsce do pracy, gdzie zawsze otrzyma się pomoc od kogoś innego […] istnieje tutaj fajna atmosfera oraz to, że wszyscy ludzie mają coś wspólnego z grami”

Jak widzicie cud, miód i orzeszki, praca marzeń! Tylko jak osobiście patrzę na tej rozkład dnia, to lekko mnie przeszły ciarki. Ogromnie długi czas pracy, bo 12 godzin – gdzie większość tego czasu jest nieefektywna. Ciągle żarcie lub granie gier? Jeśli wierzyć w te relacje to wychodzi, że z 12 godzin taki pracownik pracuje 5-7? Czyli 40-60 % czasu spędza on na jedzeniu, graniu w LoLa i odpisywaniu na e-maile. Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, ze wcześniej u nas publikowany raport organizacji GlassDoor (Click!) dokładnie oddaje obraz firmy, w której jest daleko od profesjonalizmu. A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Dajcie znać w komentarzach !

Źródło: Quora