League of Legends r.

Rylai – nadchodzą duże zmiany?

Kryształowy Kostur Rylai, czyli jeden z nieocenionych itemów dla postaci AP. Czy nadejdą zmiany dla tego uniwersalnego przedmiotu?

Zdanie Meddlera o Rylai jest dość ciekawe:

Zmiany są cały czas dyskutowane. Głównym problemem Rylai jest fakt, że jest to za bardzo uniwersalny przedmiot. Posiadając spowolnienie na każdej umiejętności jest czymś, co powinno być główną rzeczą w przedmiocie. Rylai powinno być wybierane tylko dla niektórych magów, którzy zrobią naprawdę duży użytek ze spowolnienia, a nie powinien być to przedmiot, który aktualnie buduje każdy champion.

Jedna z dróg zmian, którą rozważamy, jest dość dramatyczna – usunąć zdrowie z tego przedmiotu i zamienić je na coś w stylu mana + CDR. Dzięki temu, dla wielu postaci Rylai przestałaby być dobrą opcją. Możliwe, że jest to najlepsze rozwiązane. Możliwe jest też to, żebyśmy inne przedmioty “spowalniające” (Dead Man’s Plate, Randuin’s Omen i GLP) zrobili użyteczne dla tych postaci, które nie będą mogły korzystać z Rylai.

Innym kierunkiem jest usunięcie AP i możliwe siły spowolnienia. Ryzyko jest takie, że pozostanie zbyt uniwersalne dając zdrowie, albo będziemy musieli uderzyć mocno w AP/samą pasywkę.

Mamy trochę myśli do zebrania, gdzieś około patcha 6.22 zmiany Rylai powinny stać się faktem na PBE.

Niektóre postacie dość mocno by ucierpiały, kiedy z Rylai's Crystal Scepter zostałby usunięte HP lub AP/pasywka.