League of Legends r.

Rosaria – charytatywny zin od społeczności LoL-a

Społeczność League of Legends znowu pokazuje, że zamiast bycia toksyczną może zrobić coś dobrego. Niedawno powstał kolejny zin zawierający prace związane z bohaterami z uniwersum Ligi Legend. Dochody z jego sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne.

O założeniach fanowskiego projektu League of Zines wspominałam już w tym artykule. Jeśli jednak został on przez Was pominięty, to już tłumaczę, o co chodzi. Jest to grupa pasjonatów LoL-a, głownie osób zajmujących się rysowaniem oraz pisaniem, którzy wspólnie tworzą „zeszyciki” (ziny) zawierające prace powiązane z bohaterami League of Legends. Ich działanie jest non-profit, a dochody ze sprzedaży trafiają do różnych organizacji charytatywnych.

Tym razem dzięki nim powstał zin o tytule Rosaria, który wypełniony jest pracami łączącymi bohaterów Ligi Legend z motywem kwiatów. W zinie tym znajdziemy wiele rysunków stworzonych w rozmaitych stylach, a także kilka opowiadań oraz wierszy. Na końcowych stronach umieszczona została krótka encyklopedia kwiatów. Zin ma ponad 90 stron, czyli dwa razy więcej niż poprzedni projekt.

Spójrzcie tylko na (fragmenty) ilustracji zawartych w Rosarii!

Oprócz samego zina powstało również kilka dodatków, które także można nabyć. Są to cztery przypinki, cztery pocztówki oraz dwie dwustronne zawieszki. Co więcej, istnieje szansa na wygranie specjalnych naklejek, ale ten temat rozwinę za chwilę.

Dochody ze sprzedaży trafią do The Leonardo DiCaprio Foundation, fundacji zajmującej się ochroną środowiska, wspierającą ekologiczne inicjatywy na całym świecie.

Wracając jednak do możliwości wygrania naklejek, a właściwie ich oraz całego zina – twórcy projektu zdecydowali się zorganizować giveaway. By mieć szansę na zdobycie Rosarii, należy zreblogować na Tumblrze ten post (który przy okazji zawiera wszystkie informacje odnośnie zina). Oczywiście konta służące tylko do takowych konkursów albo nagłe zreblogowanie posta sto razy nie będzie brane pod uwagę, gdyż byłoby to niesprawiedliwe.

To nie koniec darmowych rzeczy. Jeśli Rosaria otrzyma określoną liczbę zamówień, to gratis zostaną dodane takie rzeczy jak dwie specjalne pocztówki, taśma washi oraz pin.

Jeżeli kogoś z Was zainteresowała ta inicjatywa społeczności i jest gotów zakupić zina, to istnieje kilka możliwości:

Można zakupić je na Tictail (dodatkowo po założeniu konta na pierwsze zamówienie dostaje się tam 10% zniżki).

Okres zamawiania preorderów zakończy się 27 września.

Na koniec warto dodać, że wielu artystów biorących udział w projekcie jest profesjonalistami, zamówienia na rysunki u nich są dość drogie, a oprócz tego niektórzy z nich tworzyli coś dla Riotu (przykładowo ARTeapot jest autorką komiksu „Kryształowe Zadanie”).

Pod tym linkiem znajdziecie większość informacji na temat zina, jeśli macie jakieś pytania, to organizatorzy projektu najprawdopodobniej będą w stanie na nie odpowiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości. League of Zines możecie znaleźć również na Twitterze. Jako że kupowałam zarówno ich pierwszego zina oraz zamówiłam tego, mogę potwierdzić, iż nie jest to żadne oszustwo.

Zachęcam Was do zapoznania się z tą inicjatywą społeczności League of Legends oraz do możliwego wsparcia jej. Pamiętajcie, pieniądze idą na szczytny cel!

Co sądzicie o takich nieoficjalnych projektach?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.