League of Legends r.

Smokescreen – (darmowy) zine z Akali!

Rework Akali dopiero co oficjalnie wyszedł, ale artyści związani z League of Legends już zdążyli stworzyć zestaw niesamowitych prac. Przekonajcie się sami!

Domyślam się, że nie każdy kojarzy padające w tytule słowo „zine”, a więc już spieszę z wyjaśnieniami.

Zine (lub też zin) to według Wikipedii rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu. W fandomach są to zwykle „zeszyciki” z fanartami i opowiadaniami.

League of Zines to z kolei projekt ludzi ze społeczności League of Legends. Jakiś czas temu dzięki nim powstał zin o nazwie Legends of the Rift, z którego dochody przeznaczone zostały na Raspberry Pi Foundation (tę samą fundację, której Riot podarował część pieniędzy ze sprzedaży Mistrzowskiej Ashe). W ich zinach często pojawiają się prace znanych i doświadczonych artystów.

League of Zines jest obecnie w trakcie tworzenia drugiego zina, który nazywa się Rosaria. Jest on poświęcony połączeniu postaci z LoL-a z kwiatami i ich symboliką. Planowane jest zawarcie tam zarówno wielu fanartów, ale i opowiadań oraz wierszy.  Przewidziane jest także stworzenie różnych gadżetów, przykładowo pocztówek, plakatów i przypinek. Zachęcam do zapoznania się z tym projektem. Dochody ze sprzedaży będą przekazane na Leonardo DiCaprio Foundation.

Innym projektem, który dopiero ma powstać (zaplanowano go na koniec tego roku) jest Pink Ward  District. To pin-up zin, w którym postacie przedstawione będą w seksowny sposób. Wciąż otwarte są aplikacje, więc jeśli ktoś z Was lubi rysować lub pisać, to zachęcam do spróbowania zostania częścią projektu. Dochody z tego zine’a przeznaczone z kolei będą na fundację Advocates for Youth.

Wszystkie linki do projektów będą na dole artykułu.

No ale przechodząc do tego, co większość z Was tutaj przyciągnęło. Darmowy zine z Akali. Jest to kilkudziesięciostronowy zin, którego tematem przewodnim jest  postać zreworkowanej zabójczyni z Ioni. Zeszycik jest w formie PDF i możecie pobrać  lub zobaczyć go tutaj. Teoretycznie jest on darmowy, jeśli jednak chcielibyście otrzymać zestaw ikonek z Akali, możecie przekazać donację dla projektu, w jej opisie zamieszczając swój e-mail. Wszystko wyjaśnione jest tutaj

Dochody przeznaczone będą na fundację Girls on the Run. Najmniejsza kwota jaką można przekazać to 3$. Bardzo do tego zachęcam!

Tutaj przykładowa praca z tego zina:

Jeśli zainteresowało Was League of Zines, to poniżej znajdziecie linki do ich projektów, jeśli zaś macie jakieś pytania, to zachęcam do wysyłania ich do modów na oryginalnej stronie, są bardzo pomocni oraz mili!

Dodam jeszcze, że nie jest to w żadnym wypadku oszustwem, sama w pokoju mam cały zestaw z ich pierwszego zina.

Co sądzicie o takich projektach społeczności? Popieracie je, czy wręcz przeciwnie? Spodobały Wam się prace w Smokescreen? 

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.